pirmdiena, 2012. gada 7. maijs

Mammu diena. Velosports.


Sveika pirmdienā! Kā pavadījāt garās brīvdienas? Mēs savā ģimenē esam atklājuši lielisku kopā būšanas nodarbi - braukāšana ar velosipēdiem. Sezonu atklājām pirms nedēļas, bet šobrīd jau katrā brīvā brīdī kāpjam uz riteņiem, bērnus iesēdinot krēsliņos un dodamies, kur vien acis rāda. Piemēram, pagājušo sestdien bijām aizbraukuši līdz Daugavai pie Dienvidu tilta, tad 4.maijā pabijām uz svētku koncertu Doma laukumā, vakardien pārbraucām pāri Vanšu tiltam (savādāk kā ar mašīnu) un braukājām pa centru, ēdām pusdienas un nolikuši velosipēdus pie malas mielojāmies ar kūciņām bērnu laukumā pie Nacionālā mākslas muzeja. Un ziniet, pat ja ārā ir drēgns un vēss - mēs vienalga dodamies laukā, jo kaut kas ir tajā visā riteņbraukšanā īpašāks nekā vienkārši staigāšanā. PLUSS - bērni nečīkst, ka vairs nevar paiet.

Šādi braukājot var arī atklāt daudz ko jaunu - īpašus maršrutus, glītas ieliņas, ieraudzīt pilsētu no cita skatupunkta. Varbūt varat ko ieteikt? Kur ir labākie veloceliņi, skaistas ainavas, jo mēs vēl pagaidām tikai iesācēji. Noderēs jebkas, kas saistīts ar riteņbraukšanu kopā ar bērniem.

Un mīļie draugi, vai jūs braukājat kopā ar bērniem?

Daži varianti, kur vizināties un atpūsties:

- Mežaparks

- Veloceliņš Teikā

- Veloceliņš uz Skolas ielas

- Veloceliņš Kronvalda parkā

- Ērta piebraukšana un garda maltīte ģimenei kafejnīcā Illy uz Blaumaņa ielas

- Ērta piebraukšana un komfortabla sēdēšana kafejnīcā Piens

14 comments:

 1. Tiešām forši, mūsu ģimenīte vizinās jau no 9 mēnešu vecuma, dažkārt bērns pat aizmieg krēsliņā.Iecienīts maršruts-no Ādažiem uz Baltezeru, paēdam kafejnīcā un gar otru ezera pusi atpakaļ.

  AtbildētDzēst
 2. Ō, un vēl kā mēs braukājam! Sestdien dēls 1.reizi mūžā brauca sacensībās Vecpiebalgā, vakar visi 4 nu jau katrs uz sava riteņa izbraucām 6 km garu loku ar saldējuma un sporta pauzi pa vidu. Ceturtdien iepazinām Cēsis no velo skatupunkta-citas Cēsis paverās! Gatavojamies aktīvai vasaras sezonai un ir iecere visiem kopā izbraukt vairākus skaistus maršrutus dažādās Latvijas vietās. Lieliska padarīšana tā velobraukšana, no sirds iesaku!!!

  AtbildētDzēst
 3. mūsu iecienītais maršruts ir uz Jūrmalas jūrmalu (galamērķi mainās, biežāk uz Bulduriem), labs veloceliņš Imanta, Zolitude, Babīte, Priedaine. manuprāt, ērti no no Rīgas centra.
  vēl esam iecienījuši doties arī citu jūrmalu virzienā- interesanti ir piem. Mangaļsalas mols, Vecāķu jūrmala, Saulkrasti. To visu, protams, var apvienot ar vilcienu (mani bērni vienmēr lielā sajūsmā), ja pieaugušie divatā.
  li.

  AtbildētDzēst
 4. Mums ar jau riteņi izvilkti no ziemas glabāšanas, vakar atklāju sezonu (viena pati gan). Bet pēc iespējas ātrāk gribam iegādāties sēdeklīti puikam, lai tāpat kā Jūs kopā ar ģimeni aktīvi pavadītu brīvo laiku. Mēs gan braukāsim pa Jelgavas ielām, kur acis rāda :) Lai jauks kopā būšanas laiks!

  AtbildētDzēst
 5. Mūsu ģimene arī jau kādu laiku atklājusi velo sezonu. Mēs pagaidām izvēlamies veloceliņus vai ceļus, kur starp ietvi un ielu ir zaļā zona, jo puika (4 gadi) brauc pats, līdz ar to jādomā par papildus drošību. Māsa sēž aizmugurē sēdeklītī. Pagaidām mūsu maršruti vairāk pa Teiku, Biķernieku mežs, vai arī velosipēdus ņemam līdzi auto un tad pie jūras.

  AtbildētDzēst
 6. Mans vecākais bērns arī ļoti labprāt vizinās velosēdeklītī tētim aiz muguras! Par labākajiem maršrutiem nevarēšu šobrīd neko ieteikt, bet no savas pieredzes gribēju piebilst, ka ir labi bērnus jau no mazām dienām radināt pie ķiveres lietošanas. Tagad var nopirkt tik dažādas foršas ķiveres, ka tā ir ne tikai bērna drošībai, bet kalpo arī kā stilīgs aksesuārs. Mēs fanojam par šīm: http://www.gandrs.lv/aizsargkiveres/picchu/

  AtbildētDzēst
 7. VEF teritorija, Skanstes rajons - Miera iela. Ķīpsala. Ķengaraga promenāde (gulbji un pīles). Andrejsala (saulriets). Inga K.

  AtbildētDzēst
 8. ja, es ari pievienojos ieteikumam izbrauciena pa Kipsalu. Un vel mums patik , ka ari augstak, mineets- ar vilcienu lidz Jurmalai, tad ar velo lidz Jurmalas Mezaparkam un atpakal atkal ar velo lidz vilcienam un ar vilcienu majas. Riktigi forsi!

  AtbildētDzēst
 9. Velobrauksana ir lielisks brivdienu pavadisanas veids ar gimeni. Mani tikai parsteidz divaina tendence (mode?) Latvija ar riteniem parvietoties bez kiverem. Tas ir tikpat bezatbildigi ka braukt ar auto nepiespradzejoties. Pienemu, ka jusu kiveres palika arpus kadra ;)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Tik viennozimigi ar nevar teikt, ka tas ir dikti bezatbildigi, jo rez radio dzirdeju kada velo brauceja/specialista teikto, ka , ja notiks tiesam specigs kritiens, tad velokivere dikti nepasargas galvaskausu. Te varot lidzet tikai motocikla kivere. LV pat noteikumos nav rakstits, ka kiverei jabut obligatai. ta ir tikai ieteicama.

   Dzēst
  2. Bet tas pats speciālists taču neteica, ka nepasargās vispār? Un vienmēr ir vērtīgi izvērtēt konkrētā speciālista profesionalitāti, jo reti kurš runā, vadoties no reāliem pētījumiem.
   Jā, unn tas, ka noteikumos nav paredzēts kā obligāts nosacījums, jau neliedz bērniem no mazām dienām rādīt priekšzīmi drošākai braukšanai. Un pasargāt viņus no traumām.

   Dzēst
  3. Pievienojos par ķiveru lietošanu. Ja pieaugušais nevalkā ķiveri, tad viņš uzņemas atbildību par savu drošību. Bet ja pieaugušais nevelk ķiveri savam bērnam, nu tad tā, manuprāt, ir lielākā mērā bezatbildība. Safety first.
   Un šie "viena tante teica" komentāri, ka ķivere "dikti nepasargās galvaskausu"... Nu piedodiet, no comments.
   Te labs un ļoti konspektīvs video: http://www.tvnet.lv/auto/satiksme/420851-drosas_velobrauksanas_ieteikumi

   Dzēst
 10. Mans virs ir liels ritenbrauksanas piekritejs, ta ka pagajusovasar riteni nopirku ari es un pievienojos vinam. Vins gan smejas, ka ta ka es braucu, tad ar kajam ir atrak :D Bet toties abi berni mierigi. Vacija gan laikam ir likums par kiveri, bet Latvija varbut tas butu nepieciesamaks, jo tur ritenbraucejus visur ar veloceliniem nelutina ka seit.

  AtbildētDzēst
 11. Man patīk mūsu pagājušās vasaras maršruts pa Deglava ielu - no centra uz Dreiliņiem. Ar visiem bērniem pērn visu Rīgu un rajonus izbraukājām - par čīkstēšanu - taisnība! Bet man drausmīgu stresu uzdzen Skolas iela ar šaurību un velobraucēju masu. Ja iespējams, maksimāli izvairos no tā posma.

  AtbildētDzēst