ceturtdiena, 2012. gada 17. maijs

Mammu diena. Bērns kā modelis.

Natālijas Vodianovas meita Ņeva Vodianova Portman.

Reiz par bērnu modeļu tēmu rakstījām Mini Dienā, kur detalizētāk ieskatījāmies sfēras "virtuvē". Kā jau parsati, arī šajā jautājumā vecāku domas dalās, citi uzskata, ka bērnus nevajag eksponēt, citi burtiski grūž savus mazuļus kameru priekšā, bet kādam ir gluži veinalga. Es piederu pie tiem, kas ļauj bērnam izvēlēties - ja viņš pats grib fotogrāfēties vai piedalīties modes skatē - lūdzu, ja nav noskaņojuma, droši var pasēdēt maliņā.

Darbojoties pie Kids Gazette otrā numura, sapratu arī cik būtiska ir rakstiska vienošanās starp bērnu vecākiem un projekta īstenotājiem, jo tādā veidā iepriekš abas puses vienojas par fotogrāfiju saturu un vietu, kur tās tiks izvietotas.

Personīgā pieredze:
Ar negatīvu pieredzi savas meitas darbos neesmu saskārusies, jo viņa pati labprāt piedalās dažādos projektos - ir pat atzinusi, ka tad, kad izaugšot vēlas darīt to ko es. Jautājot, kas tas ir, meita atbild: "Strādāt žurnālā, ģērbt cilvēkus un fotogrāfēties." Tā protams ir skaistā puse, grūtākais ir plānošana, apģērbu kopmplektēšana, izvadāšana pa veikaliem. Tā kā ģimenē aug arī teju divus gadus vecais Andrejs, vecāki ir uzdevuši jautājumu - kāpēc viņu nekad nevar redzēt fotogrāfijās. Atbilde ir gluži vienkārša: "Puika pats to nevēlas. Viņam gan tīk pārģērbšanās, bet pozēšana kameru priekšā šķiet pārāk garlaicīga."

Es gribētu arī iedrošināt citas māmiņas nekautrēties un aicināt bērnus piedalīties modes skatēs, fotogrāfēties žurnālu stila lapām vai kļūt par reklāmas sejām. No piedzīvotā varu teikt, ka pārsvarā ja bērniem tiek pedāvāta šāda iespēja viņi neatsakās, jo tā ir kā izklaide un pašiem pēcāk ir prieks redzēt sevi preses izdevumos. Reiz uz fotosesiju pieteicās ģimene no Kuldīgas un visi bija apmierināti, atzīstot, ka bērni labrāt vēl piedalītos kādā projektā.

Kādas ir jūsu domas? Vai jūsu bērni jau ir piedalījušies kādā projektā? Kas attur no iesaistīšanās? Vai ja iepriekš tiktu atrunātas detaļas, jūs būtu ar mieru piedāvāt bērniem šādu iespeju?


Krievu supermodeles Natālijas Vodianovas pieredze:
Natālijas ģeimenē aug trīs bērni, bet modeles pieredze ir vidējai, sešus gadus vecajai meitai Ņevai, kura parādijās uz Vogue Paris vāka 2006. gadā uzreiz pēc dzimšanas. Gada vecumā viņa kopā ar mammu pozēja izdevniecības Conde Nast reklāmas kampaņai, bet vēl pēc gada, kopā ar visu ģimeni piedalījās amerikāņu Vogue fotosesijā. Šobrīd Ņeva debitē jau pastāvīgi, piedaloties bērnu apģērba zīmola Caramel Baby & Child pavasara/vasaras kolekcijas stailingā. Tas, protams, nav gluži nejauši, jo tādā veidā Ņeva atbalsta mammas Natālijas Naked Heart Foundation labdarības organizāciju, kuras mērķis ir uzlabot bērnu dzīvi Krievijā. Supermodeles reklamētā kleita Caramel Baby & Child veikalos būs pieejama no jūnija beigām. Kleitas cena ir aptuveni 225 angļu paundi, bet iegūtie līdzekļi tiks ziedoti labdarības fondam.Modeļu karjeru sākušas veidot arī citu slavenību atvases, piemēram Noela Galahera (Oasis) 12 gadīgā meita Anais, kas parakstījusi līgumu ar modeļu aģentūru Select, Sindijas Kraufordes meita, kas pozējusi Versace bērnu līnijas vasaras kampaņai un daudzi citi.

3 komentāri:

 1. Mana meita ļoti labprāt pārģērjas, fotogrāfējas un pozē, principā ja ļautu visu laiku to darītu:) Bieži vien savā istabā sēž un tēlo ka krāsojas, veido modes skates utt. Īsti nezinu kur viņa to visu samācās, bet neiebilstu, ir laiks spēlēm un būs laiks mācībām:) Manas domas ir, ka nevajag kavēt un ierobežot bērna izpausmes. Mums ar meitu ir noruna, ja viņa izdara savus darbiņus( sakārto istabu, pamācās, palīdz mammai ja vajag)tad pēc tam var darīt ko sirds kāro.
  Tā kā Santa, ja vajag kautkur modeli, dod ziņu, man te viena padomā ir:)

  P.S. ceru, ka brālim būs citas intereses:D

  Baiba&Keita

  AtbildētDzēst
 2. Pilnīgi piekrītu, ka to vai bērns fotogrāfēsies vai nē jāļauj izvēlēties pašam mazulim. Diezvai tur arī kas labs sanāks, ja viņš būs ietiepies un gražīgs. Man liekas, ka manam divagadniekam fotogrāfēties patīk. Redzu kā viņš publikas priekšā atplaukst, mazliet tā kā izrādās un cilvēki viņu arī ievēro. Es visdrīzāk piekristu fotogrāfēt bērnu kādā projektā, jo tas savā ziņā ir kā maza uzstāšanās un mana pieredze rāda, ka jo vairāk bērni uzstājās publikas priekšā, satiekas ar jauniem cilvēkiem, jo komunikabāki un pārliecinātāki par sevi tie kļūst.

  mamma Ieva

  AtbildētDzēst
 3. Plеase let me know if you're looking for a author for your blog. You have some really great articles and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd love to
  wгіte some articlеs for yοur blog in exchange for a link back to mіnе.
  Pleаse sеnd me an email іf іnteгested.

  Ϲheers!

  mу homepage ... natural skin lightening

  AtbildētDzēst