ceturtdiena, 2012. gada 31. maijs

Ēdam veselīgi!

Dārza lietas no Pottery barn kids.

Pēdējos gados patiešām jūtama cilvēku izglītotība ja runājam par pārtikas produktu izvēli. Ikreiz, kad lielveikalā eju garām cilvēkiem, kuri rūpīgi lasa produktu sastāvu - es nopriecājos. Protams, nevar teikt, ka mūsu ģimene iztiktu bez E vielām vai ēstu tikai bioloģiskajās saimniecībās audzētu pārtiku, bet mēs par 80% vairāk sekojam līdzi tam, ko likt groziņā. Ja iepērkos lielveikalā (Rimi, Prisma u.c) cenšos izvēlēties 1. šķiras dārzeņus (pārsvarā gan Latvijas veikalu plauktos nonāk 2. šķira) un esmu ļoti iepriecināta par Rimi veikalos atrodamajiem vietējo ražotāju stendiem. No bērnu ēdienkartes esam izslēguši cīsiņus (izņemot tos, kurus ieteica Signe Meirāne no Cetrassezonas.lv), saldējumus no augu taukiem un citas neveselīgas lietas. Kā ar ēšanas paradumiem jūsu ģimenē?

Tā kā esam tikuši pie lauku mājas, tad kopš šīs sezonas esam nolēmuši pēc iespējas vairāk dārzeņu izaudzēt paši. Pirms mēneša devos uz Schetelig sēklu veikalu un iegādājos bio sēklas, kā arī tās, kuras ražo profesionālās saimniecības. Ierastajos pārtikas veikalos nopērkamās bieži vien ir modificētas un nav kvalitatīvas. Kad kādam ekspertam apjautājos, kā būtu ja pirktu jau gatavos stādus Centrāltirgū - viņa saķēra galvu un teica, ka tikai tad ja zinot no kā pērku. Labāk esot izvēlēties stādus no vietējām stādu audzētavām. Tā nu tiku šogad pie 10 kartupeļu vagām un divām dārzeņu un salātu miksa dobēm.

Jaunums pilsētniekiem
Man ir liels prieks par uzņēmuma un veikala Dabas Dobe iniciatīvu, piedāvāt pilsētniekiem iespēju pasūtīt ekoloģiskus dārzeņus pavasarī, bet rudenī saņemt pretī gatavu produkciju no 3 bioloģiskajām saimniecībām. Kamēr par jūsu dārzeņiem rūpējas zemnieki, varat aizbarukt tos apskatīt, apčubināt. Vienvārd sakot - pilns serviss! Akcija Audzēsim kopā ilgs līdz 18. jūnijam, tādēļ pasteidzieties un tiksiet pie veselīgiem kartupeļiem, kāļiem, burkāniem, sīpoliem un citiem labumiem.

Savu dārzeņu augšanai un darbiem laukos varēs sekot līdz reportāžās blogs.dabasdobe.lv, kā arī doties uz saimniecībām kopā ar bērniem, lai parādītu viņiem kā tiekam pie tā, ko liekam uz šķīvja.

6 komentāri:

 1. O! Beidzot arī manā kompītī negļuko komentāru sadaļa un varu ierakstīt! :)
  No ikdienas ēdienkartes esam izslēguši veikala našķus - čipsus, cepumus un visādas tml lietas, par paku sulām un limonādēm nemaz nerunājot. Neēdam desas, cīsiņus un gaļu vispār maz. Krāsainos jogurtus nē. Kečupus, margarīnus, gatavos kakao nē, saldinātās brokastu pārslas (neskviki, kellogi u.tml. - reti).Arī nesezonas dārzeņus cenšamies neēst. Ja Mārupes gurķis un tomāts varbūt nav mazāk ķīmiķots ka ievestais, tad vismaz nav ceļojis tos milzu attālumus, tā piesārņojot vidi ar savu pārvietošanos. :) Btw - pirkt vietējo ir labāk ne tikai mūsu ražotāju atbalstam, bet arī tādēļ, ka draudzīgāk videi, ko transportēšana piesārņo. Nepērku pusfabrikātus, gatavus, plastikātos satuntuļotus.
  Ja cenas atšķirība nav kaut kāda dramatiska, pērku bio vai eko marķētus produktus. Tirgū nepērku gandrīz neko - granātābolus varbūt. Vairāk uzticos marķējumam uz iepakojuma nekā svešai tante aiz mistiska stendiņa. Mazās eko bodītes ir sarežģīti izskraidīt un arī salīdzinoši dārgi, tāpēc esmu iemanījusies daudz labus produktus atrast Stockmann. Attiecībā uz bioloģiskiem produktiem citos lielveikalos, šeit, manuprāt, ir vislabākā izvēle. Arī Berga bazāra un Kalnciema tirdziņi ir ok, kur nopirkt šādus tādus našķus, zaļumus un tml.
  Daži iecienītie produkti, kas bērniem ļoti garšo:
  Tukuma piena eko jogurti;
  Ķelmēnu maize (meita vispār citu nelabprāt ēd);
  Saldējums no bioloģiski audzētām sastāvdaļām; zaļā trauciņa, 1litrs šokolādes vai vaniļas, neatceros, kā sauc, nopērkams Stockmann;
  Bio kakao (arī nezinu nosaukumu, atpazīstu pēc izskata). :)
  Kamēr rakstīju, sakārojās pusdienas! :))

  AtbildētDzēst
 2. khm, mana mīļākā tēma:D
  domāju avirums lasa uz etiķētēm arī produkta uturvērtības:D
  Mana ģimene ēd sabalansētu uzturu, ēdam dārzeņu, gaļu, kas ir bagāta ar OB, zivis, jūras veltes, pilngraudu produkti, putraimi dažādi. man mājās ir daudz dažādu miltu (piemēram es neēdu kviešu miltu produktus). Visu gatavoju pati. Man jābūt skaidri zināmam cik gatavā ēdienā ir daudz garšvielu, tauku. Vīrs man jau pēdējā laikā saka paldies, jo jūtas lieliski! un ats ir liels gandarījums.
  Es nesmādēju tirgus piedāvājumu, tas ir jāiepazīst un tad jau uzticos un pērku!
  bērniem nepērku mākslīgos dzērienus, tetrapaku sulas, saldumus, čipsus.....uij, kas tur vēl ir, es vispār pat aci tam virsū nemetu!
  būtībā galvenais uzsvars ir uz kvalitatīvu gaļu, zivi un zaļumiem / dārzeņiem. Nākamais jau biezpiens, siers, olas. tam OBLIGĀTI vienmēr jābūt mājās.
  un, protams, viss iespēju robežās no Latvijas ražotājiem

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Iveta, kā ir - nav ļoti laikietilpigi visu gatavot pašai? Kā uzspēj?

   Dzēst
 3. Labprat uzzinatu, kuri ir Signes Meiranes ieteiktie cisini!

  AtbildētDzēst
 4. Grеat ԁeliveгy. Оutѕtanding агguments.
  Keep uρ the аmazing ѕρirit.

  Аlso visit my ωebpаgе - skin lightening

  AtbildētDzēst