ceturtdiena, 2012. gada 10. maijs

Atsāk ražot "Spārīti".

Cena 65,- Ls

Nespēju vien nopriecāties, kad uzzināju - Latvijā atsāk ražot trīsriteni "Spārīte". Bērnībā man tāds nebija, taču nolēmu - kādam no maniem bērniem noteikti vajadzētu tikt pie šī braucamā. Atrast mazo velosipēdu normālā stāvoklī šķita neiespējami. Taču tā ir pagātne. Puikam 2 gadu jubilejā jūlija beigās dāvināšu jauno "Spārīti". To atsāka ražot uzņēmums Velo Machine izmantojot detaļas, kas ražotas ES, bet salikts tas tiek Siguldā. Pirmā "Spārīte" ielās izbaruca tālajā 1974. gadā, bet nu 2012. gadā tā ir atdzimusi.

Es gan atteiktos no krāsainajām uzlīmēm, kas grezno ritenīti, padarot to līdzīgu pārējai veikalu produkcijai, bet tas jau atkal ir gaumes jautājums. 

Toreiz. (1984. gads. Foto: slaidi.lv)

Tagad. 2012. gads.

13 comments:

 1. no-līdz kuram vecumam tas ir domāts?

  AtbildētDzēst
 2. Iepriecināja,ka tikšot papildināti ar kāpšļiem un taurīti( jo kas tad tā pa sparīti bez kāpšļiem) un varot arī tik pie spārītes bez tām briesmīgajam uzlīmēm

  AtbildētDzēst
 3. Šī gan ir viena laba lietiņa, žēl ka mana meitiņa jau izaugusi no šī riteņa :)))

  AtbildētDzēst
 4. No sirds iesaku skrejritenīšus bez pedāļiem. Tie rullē! Mēs tādu iepirkām 2,8 dēlēnam, kurš tagad nekur neiziet no mājas bez sava ritenīša. Ja nu kas, info - muki.lv, bet ir vēl visādi dipu dapu un citi brīnumi.
  Inga K.

  AtbildētDzēst
 5. Mums ir DipDap skrejritenis :) Super, un ar prieku atbalstīju Latvijas ražotājus (muki.lv skrejritenisi neliekas te ražoti). Kā arī mums patīk skaistais koka rāmis, ar mīksto sēdeklīti. Un ir regulējams augtsums, kā ari visas detaļas rada pārliecību, ka ar to brauks ne viens vien bērns.

  AtbildētDzēst
 6. Jā, man bērnībā bija "Spārīte" :) Liels prieks, ka atkal tā rullēs!!!
  Un piekrītu iepriekš rakstītajam, DipDap ritentiņš - tas bija super, manam dēliņam ļoti patika un ātri attīstīja līdzsvaru...iesaku!

  AtbildētDzēst
 7. Ari musu delinam ir koka skrejroteniis, atri attista lidzsvaru un runa, ka pec tam vnk uzkapj uz liela ritena un brauc. Par pedalu riteniem, lai ari cik tie smuli, esmu dzirdejusi, ka berni griti mitors, tapec tomer pis pirkuma ieteiktu izmeginat.

  AtbildētDzēst
 8. Mēs arī kā topošās riteņbraucējas vecāki apsvērām domu likt visu banku uz spārīti. Bet tad padomājam, ka tomēr inovācija un 21.gs., un ka šito "zvēru" atstāsim savā bērnībā. Meitai tomēr vajag kaut ko modernāku.

  AtbildētDzēst
 9. Manam dēliņam (2.6) visu to bezpedāļu braucamo slavas stāstu dēļ iepirkām DipDap skrejriteni un es gan neteiktu, ka viņš ļoti, ļoti ar to būtu aizrāvies. Kādreiz pastumdās, bet tas arī viss. Vienīgais prieks ir man, ka izvēlējos LV ražoto, nevis kādu citu. Bet īsi pēc šī pirkuma bijām izstādē, kur bija šī Spārīte. Puika uzleca virsū, iekārtojās un - aiziet. Nekādu problēmu ar mīšanos uz priekšu, un viņš uz 3-riteņa bija pirmo reizi mūžā. Otru jau vairs šim vecumam nepirksim, tāpēc jāpaliek vien viņam bez Spārītes, bet ja man būtu jāizvēlas starp, šķiet, ka Polijā ražotajiem 3-riteņiem (viens tāds bija manam vecākajam) un Spārīti, pēdējo izvēlētos ne tikai patriotisma, bet arī kvalitātes dēļ. Ar to tiešām šķiet var braukt vairākās paaudzēs. Cena gan man liekas bija ap Ls 50 un nevis 65.

  AtbildētDzēst
 10. Man bērnībā arī bija "Spārīte" un tāpēc vienmēr tā izraisīs īpašas atmiņas. Bet savam bērnam negribēju tik smagnēju riteni. Es savai meitiņai izvēlējos šo http://www.southbaybikes.com/brands/diamondback/diamondback-della-cruz-women-s-cruiser.html Lieliska kvalitāte, stabils, der no 2 gadu vecuma un domāju, ka derēs līdz kādiem 5 gadiņiem. Labi un cēli ripo + piestāv mūsdienīgai mazai dāmītei :)

  AtbildētDzēst
 11. Par uzlīmēm pilnībā piekrītu - nekam neder!! Apskatīju ritenīti arī izstādē un šķita, ka tas ir nenostrādāts - plastmasīgs un neizturīgs.
  (Interesanti, kā ražotājs šo komentētu?)

  Var jau būt, ka bērnībā debesis šķita zilākas un medus saldāks, bet liekas, ka vecās Spārītes tiešām bija pamatīgākas. Intereses pēc būs japameklē un jāaptausta vecais velosipēds, jo labprāt savam bērnam iegādātos trīsriteni.

  AtbildētDzēst
 12. Mūsu dēliņam (2,5g) jau ir sava spārīte! Kā vēlējāmies, tikām pie zilas krāsas ar baltiem riteņiem un bez uzlīmēm (kas man arī īpaši nesimpatizēja). Paldies ražotājiem, ka pārskrūvēja riteņus no rozā uz baltiem un mums nenācās ilgi gaidīt rindā. Diemžēl bez taurītes un kāpšļiem, jo tādi vēl nebija pieejami. Ilgi nevarējām izšķirties starp bezpedāļu riteni un spārīti, bet beigās tomēr izlēmām par labu pēdējai. Un nav pamata nožēlai! Ritenītis stabils (tāpēc nepirkām riteni ar papildriepām), elegants un galvenais, ka puikam patīk. :)

  AtbildētDzēst
 13. Likām izvēlēties savai 4 gadniecei starp Spārīti un balansa riteni Bike Star http://www.kidap.lv/index.php?route=product/product&path=26_36&product_id=97
  Izmēģinot abus tomēr palika pie līdzsvarnieka, jo pa zāli ar Spārīti uz priekšu netika (zāle bij drusku paaugusies!
  Ja arī Tu nevari izlemt vari braukt ar bērnu uz kidap.lv izmēģinājumu sētu un ļaut bērnam izvēlēties pašam!

  AtbildētDzēst