otrdiena, 2012. gada 3. aprīlis

Reičelas radošā darbnīca.


Radošuma kalngals! Neesmu no tām mammām, kas var stundām ilgi darboties ar bērniem, ikreiz nākot klajā ar jaunām idejām. Bet apbrīnoju māmiņas, kas tā dara. Piemēram, Reičela no Tinkerlab ir, nepārspējama. Viņas piedāvātie DIY jeb "dari pats" projektiņi patiks daudziem. Vienu dienu viņa izgudro plastilīnu, citā dienā cep miltu tortes, bet vēl kādā iejūtas arheologa lomā, izrokot plastmasas dzīvniekus no želejas. 

Ir gan kāds mīnuss, produktus, kurus izmanto Reičela ne vienmēr var iegādāties parastajos lielveikalos Latvijā. Piemēram, cream of tartar. Pat meklējot pēc ķīmiskās formulas, nevaru saprast, kāds būtu tā latviskais nosaukums. Bet bez šīs vielas plastilīnu neizveidot.


Tā kā šonedēļ ir Lieldienas, tad viņas blogā atradīsiet 60 idejas, ko iesākt ar olām. Vai būs gana? Mēs krāsosim olas sīpola miziņās, klāt pieliekot kādu zāles stiebriņu. Un kādi jums plāni? Varbūt ir kādi labi ieteikumi? Labāk krāsot olas ar dabīgiem materiāliem jeb jau gatavajām krāsām? Kādas ir jūsu metodes?

6 komentāri:

 1. Var plastilīnu izveidot! Cream of tartar var aizstāt plastilīna receptē ar - nu tik nesameloties - sodu vai cepamo pulveri! Pagūglē "substitute of cream of tartar" un ātri vien atradīsi proporcijas!

  Un paštaisītais plastilīns ir elementārs, rekur mēs nesen taisījām šādu variāciju: http://ligakrista.blogspot.se/2012/03/plastilins-no-mezrozisu-miltiem.html

  Man gan interesē vai tas cream of tartar ko būtisku maina un drīz došos un Stokholmas English shop nopirkt :)

  AtbildētDzēst
 2. Civ, Santin! Vispirms paldies Maijinai par forso kompaniju manai mazajai damai fashion mood. Tas mazas beibites ir superigas!!! Otrkart, es olas aplimeju ar spalvam un mezginem un spidumiem, jo esmu kartiga zagatina Bet ka uzklat lieldienu galdu kopa ar berniem, vares apskatit no ritdienas mana majaslapa www.stilsbeztabu.lv un neaizmirsti par musu noslepumu, kad esi gotova, zino P:)
  skudru mammis

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Čiv Skudriņ!

   Noteikti ielūkošos Tavā mājaslapā rīt. Nav laika pašai kaut ko no nulles šobrrīd izdomāt. ;)

   Un par tevi es atceros (par to noslēpumiņu).

   Dzēst
 3. Runājot par Lieldienām un olu krāsošanu, jau kopš bērnības esmu uzticīga sīpolu mizām un visam citam dabiskajam: ķimenēm, zāles stiebriņiem, mālēpēm, pūpoliņiem, magoņu sēkliņām, grūbām un citām lietām, kas tiek pielipinātas olām, lai tās pēc krāsošanas sīpolu miziņās iegūtu visnotaļ interesantus un savdabīgus rakstus! :))

  AtbildētDzēst
 4. Pavisam drīz atrādīšu blogā eksperimentu krāsošanā ar zīda kaklasaitēm! Paši olas krāsosim jau pieminētajā - dabas materiālu tehnikā, bet Zaķis (nu tas, kurš olas krāso naktī ;) ) tas noteikti izmantos zīda kaklasaites! Tāpēc, ja iegadās iet gar kādu second hand bodīti - paķer pāris 100% zīda šļipšu:)

  AtbildētDzēst
 5. Es jau arī parasti ar tām lapiņām un puķītēm un sīpolu mizās. Tikai gribēju padalīties ar padomu, ko pati tikai pāris gadus atpakaļ atklāju (varbūt citi tā vienmēr dara??). Es zālītes pietinu ar elastīgo marli, bet, lai tās neizkustās un nečokurojās, pirms tam iemērcu olas baltumā. Tad tā labāk pieķer klāt, vieglāk to marli aptīt un labāki nospiedumi paliek. Varbūt noder.. Priecīgus svētkus!!

  AtbildētDzēst