pirmdiena, 2012. gada 16. aprīlis

Mantu savācējs.


Pēdējā laikā to vien daru, kā savācu bērnu izmētātās rotaļlietas. Jūs taču zināt kā tas ir - vienā vietā savāc, citā jau bardaks. Lieldienās biju priecīga uz brīdi palikt mājās viena, lai varētu nodoties uzkopšanas darbiem, mantu šķirošanai un gludināšanai. Tā kā lielākajam bērnam jau 5, tad arī rotaļlietas kļuvušas sarežģītākas, ar daudzām sīkām detaļam - puzles, lego, dažādi plastmasas dzīvnieciņi, kinderolu kolekcija, mazas mašīnītes utt. Kā lai to visu savāc pēc iespējas ātrāk? Talkā nāk Toy Dozer. Mūsu mājās tāds gan vēl nav, bet varētu but, un tad arī bērniem, iespējams, vakaros nāktos pastrīdēties nevis par to kurš šodien drīkst nevākt mantas, bet gan par to, kurš tās drīkst vākt. Toy Dozer padarīs šo "garlaicīgo" aktivitāti par izklaidi! 

P.S. Kamēr Toy Dozer vēl ceļo no tālās Amerikas, varam izlīdzēties ar šaufeli.2 komentāri:

 1. Žetons tam, kurš šo izdomāja! Šaufele, protams, vien ir, toties pasākums ar glanci :) un galu beigās -ar cieņu pret rotaļlietām nevis parastu netīrumu šaufeli :)
  Bet mums varētu rasties cita problēma - man patīk, ka vismaz daļa šo sīko priekšmetu ir sašķiroti - Lego savā kastē, koka kluči - savā, koka vilciens - savā, Vāģi - savā, un tad viss pārējais - vienā lielā. Tā šaufelēšana šo joku neatrisina :( Es sliecos domāt par citu, arī, šķiet, populāru metodi - daļu rotaļlietu "noslēpt" tālākā plauktā - lai acu priekšā nav visa mantība. Tas it kā arī veicinot radošumu - ka pieejamas ir tikai dažas rotaļlietas. Ar laiku gan tas var izrādīties nerealizējami - bērni paši atceras, kādas rotaļlietas viņiem ir un konkrētā brīdī ievajagās to konkrēto no skapjaugšas. Vēl viens praksē iestrādāts paņēmiens - lūgt vismaz jubileju apsveicējiem nedāvināt sīku priekšmetu komplektus, jo tāpat tie priekšmeti savācas. Esmeralda

  AtbildētDzēst
 2. Ari es vados pec principa: katrai lietai sava vieta un katrs darbins, tapat kaa katra spelesanas, prasa pabeigtiibu - tapec, ja beidz speleties ar kluciem, tie janoliek vieta un tikai tad janem nakamaa rotallieta vai spele.
  Noteikti ar vairak berniem sis princips darbojas sliktak, bet pagaidaam vairak vai mazaak, ar lielakiem vai mazakiem nikjiem, tas izdodas. Un bernam pasam patik lietu kartiba.
  Kas savukart jasak man vairaak apgut :) jo nenoliktas tv pultis 2gadnieks noliek atpakal manaa vieta.
  Es so saufeliti vairaka redzu pie konkretas aktivitates - kaa ari bilde uzzimets - savakt sikos kluchus pec buvesanas. Lai gan - labaak vacot trennet pirkstinus :) Un puteklus uzslauciit ar shaufeliiti.
  Nu tads mans viedoklis.

  AtbildētDzēst