ceturtdiena, 2011. gada 8. decembris

Kas meklē - tas atrod!


Ar Iveti Vaivodi iepazināmies virtuāli, kā jau tas mūsdienās mēdz notikt. Taču manā dzīvē pierādījies - attiecības, kas aizsākušās interneta vidē spēj pārtapt patiesā un pavisam dzīvā draudzībā. Pirms gada Iveta uzsāka kādu brīnišķīgu projektu, kas saistīts ar sniegu un ziemu. Lai to turpinātu, viņai nepieciešama iedvesma... iespējams, jūs spēsiet palīdzēt! (Kids Gazette piezīme - *Mēs jau piedalamies.)


Kāda ir tava nodarbošanās?
Esmu fotogrāfe un patiesi varu justies pateicīga par sadarbību ar tādiem brīnišķīgiem projektiem kā Madara, Zofa, Stenders, MareunRols u.c., kas ļāvuši man atklāt savu vizuālo valodu caur viņu radītajām lietām. Tomēr arī ikdienā mēdzu palūkoties riņķī un veidot savus personīgos fotostāstus.

Pastāsti par šī brīža projektu.
Aptuveni pirms gada, nezinu vai tas bija Tūves Jansones Ziemas grāmatas iespaidā vai mani vadīja nostaļģiskas bērnības atmiņas, sāku portretēt mazas meitenes sniegpārsliņu tērpos. Pienāca vasara un sniegpārsliņu bildēšana tika pārtraukta uz nenoteiktu laiku, lai atkal atsāktos šogad, bet nedaudz citā izpildījumā un saturā. Ar to arī šobrīd nodarbojos. Meklēju sniegpārsliņas.

Kāpēc galvenais tēls ir sniegpārsliņas?
Nezinu kāpēc, bet  padomijas laikos bija visai populāri meitenes pārģērbt par sniegpārsliņām. Arī mani. Atceros savu sniegpārsliņas vainagu, kas, protams, saplīsa un vēl tādas lietutiņa apmalītes kleitai, kas bira nost kustoties. Un kur nu vēl baltās zeķes ar bumbuļiem. Sniegpārsliņas uzdevums bija riņkot apkārt, dejot un priecāties - absolūta bezrūpība. Tomēr tās uzdevums bija arī izkust uz mēles, ieķerties skropstās un tapt par sniegu. Un sniegs, tas ir prieks, bet tikai ne tad, kad izejot no mājas, jūs saprotiet, ka visticamāk nokavēsiet tikšanos, jo tieši sniegs ir padarījis mašīnas izkustināšanu teju neiespējamā misijā. Tad nu mans stāsts nebūs tikai par sniegu vai sniegpārsliņam, bet arī par ziemu. Par to kā mēs to mīlam un ienīstam vienlaikus. Arī par to, ka ziema mums - ziemeļniekiem , ir ļoti svarīga un mūsu mentalitāti veidojoša.

Sacīji, ka esi sniegpārsliņu meklējumos. Vai tu aicini meitenes pieteikties šai lomai, lai varētu tās iemūžināt fotofilmiņā?
Jā gan! Vēlos nobildēt vismaz 20 dažādas meitenes, kas sevī iemieso šo tēlu, bet fotogrāfēšu visas, kas pieteiksies!

Tavs novēlējums Ziemassvētkos...
Noticēt brīnumam, jo tieši to es darīju Ziemassvētkos, kad biju pavisam maza. Bija brīnišķigi. Visvairāk man patika lavīties pusnaktī uz kūti un saklausīt, ko zvēri čukst. Gribētos šo spēju atkal atgūt.

Iveta aicina fotoprojektam pieteikties meitenītes bērnudārza vecumā, kurām mājās ir sniegpārsliņas kostīms (der arī improvizēts). Bildēšana notiks fotostudijā Rīgas centrā sniegpārsliņai izdevīgā laikā. Ar Ivetu var sazināties, rakstot vai zvanot: iveta@brandbox.lv vai 29157148.
Foto: Iveta Vaivode Sniegpārsliņas.

9 komentāri:

 1. Vai varētu būt, ka fotogrāfes e-pasta adrese norādīta nepareiza? :) Mums neizdodas nekādi nosūtīt viņai e-pastu...

  AtbildētDzēst
 2. Pajautasu Ivetai. Paldies, ka pateicat.

  AtbildētDzēst
 3. Superīga ideja par sniegpārsliņām! Man tās arī ir ļoti mīļas bērnības atmiņas!
  e-pastu uz norādīto adresi tiešām nevar nosūtīt:-(

  AtbildētDzēst
 4. Tagad cerams varēs. Iveta atvainojas un iedeva citu e-pasta adresi.

  AtbildētDzēst
 5. Cik jauka ideja! Žēl, tikai ka man mājās ir sniegpārsliņš... :))

  AtbildētDzēst
 6. +1 Īvas komentāram. Kā reiz gribēju tieši to pašu rakstīt. :))

  AtbildētDzēst
 7. Anda un Justīne. :)2011. gada 9. decembris 19:52

  interesanta ideja! Arī manā bērnības albumā ir bildes, kā sniegpārsliņai. :)
  hmm, tieši rītdien braucam uz laukiem, jāapskatās vai sniegpārsliņas tērps vēl tur ir! :)

  AtbildētDzēst
 8. Fotogrāfei noteiki jāapmeklē 17.decembrī Vintage tirdziņš http://retrospectro.wordpress.com/2011/11/10/gaidot-sniegparslinas-un-oavf-nr-8/. Vienīgi tur drošvien pārsvarā būs lielas Sniegpārsliņas! :)

  AtbildētDzēst
 9. Es tikko meitiņai sašuvu sniegpārsliņas tērpu virpuļošanai šajos Ziemassvētkos:) Projekts izklausās skaists, man ļoti patīk fotogrāfes stils. Žēl, ka nedzīvojam Rīgā...:)

  AtbildētDzēst