piektdiena, 2011. gada 18. novembris

Trešā ceļojuma diena. / *3rd Day Paris.

Pirmo reizi mūža esmu piedzīvojusi kultūršoku. Pēc Zinātnes centra apmeklejuma 19. rajonā, nolēmu iegriezties kādā veikaliņā 10. rajonā, uz kuru devāmies ar metro. Izkapjot virszemē sajutos kā kurmis, kurš izlīdis uz mēness. Mēs ar Maiju attapāmies melno rajonā. Skaties cik tālu gribi, redzi tikai melnos cilvēkus, bet baltie kā nevēlamas radības viņu vidū. Bet es taču esmu Parīzē, nevis kaut kādā geto rajonā, kur viss balansē uz kriminālas robežas. Lai nu kā arī nebūtu, uz 10mito nebrauciet! Vēlāk pabijām Marē, kur apēdam gardu falafeli un iegriezāmies dažos veikaliņos. Vakarā uzvilkām svētku drānas un devāmies satikt iepriekšējā ierakstā minēto dizaineri Alessandro Sartori ar kuru iegrimām 3 stundu garās sarunās par modi un radošas personības cīņu ar dedlainiem. Uzzināju arī Galjano patiesos atlaišanas iemeslus, bet tas lai paliek noslēpumā šoreiz, vien varu atklāt, ka viņš esot ļoti draudzīgs un atsaucīgs cilvēks... lūk ko stress dara ar cilvēkiem! Ceturtdiena bildēs:

Brokastis mūsu dzīvoklītī. Bagete un kruasāni protams!

Zinātnes muzejā, Cite Sciences Villette, pavadījām vairākas stundas. 1-2 stāvs piemerots pieaugušajiem un lieliem bērniem, bet mazajiem, līdz 12 gadu vecumam izveidota īpaša programma. Godīgi sakot- labākā pasaules iepazīšanas izstāde kādu man nācies redzēt. Interaktīvi, interesanti un galvenokārt saprotami ikvienam.
Kosmonauts embrijs.
Iepriecināja, ka izstades veidotāji domājuši arī par neredzīgajiem cilvēkiem, jo daudzās vietās izveidoti taustes objekti.
Sadaļa par Pasaules okeāniem.
Īpaša programma bērniem no 2-7 gadiem, kurā iepazīst pasauli caur interaktīviem objektiem.
Liels un mazs.
Muzeja noformējums un skats uz tuvāko apkārtni.
Bērnu iecienītais ūdens pasaules stūris. Strūklakas, mākslīgas upes un daudz kas cits.
Bērnu izmēra būvlaukums. Maijai ļoti patika vest ķerrā ķieģeļus, bet īpašā cieņā bija ceļamkrāns.
Flamenko apģērbu veikals. Vienas meiteņu kleitas cena no 70 eiro. Adrese: Rue du Reambuteau 12
Ja jums patīk pērļošana, noteikti apmeklējiet Rue des Archives 50.
Esot Parīzē vienmēr iegriežos interjera preču veikalā Fleux. Adrese: Rue Sainte Croix de la Bretonnerie 39

Fotoparaksts: pakaramie - ņem kuru gribi - visi labi!
No šādas griestu lampas neatteiktos, bet diemžēl nelien bagāžā.
Madariņ, tas Tev!
Garšīgi un krāsaini pufi!
Vinnija Pūka trauki. Vienkārši un skaisti!
 Uz tikšanos jau rīt, draugi!

8 komentāri:

 1. Ar mammu februārī arī bijām Parīzē, uz lidostu nolēmām braukt ar metro/vilcienu un mūs ķēra tāds pats kultūršoks - bijām vienīgās baltās sievietes visā vagonā. Izjūtas bija diezgan sirreālas, kad pēkšņi VISS vagons vienā pieturā izkāpa ārā.

  AtbildētDzēst
 2. melnie = kriminogēns ? hmmm....uz NYC tev nevajag doties :)

  AtbildētDzēst
 3. mes nesen ar draudzeni tada rajona ieklidam Londona. Sajutas ari nebija patikamas, lai gan, protams, neviens pari negrasijas darit. Drizak sajutu tadu neaizsargatiibu. Un diemzel, ari lielu "šmuci" uz ielam.

  AtbildētDzēst
 4. Es reiz Nujorka, viena pati ar metro braucot, iemaldijos tada rajona. Noderiga pieredze - izjust to, ka ir but 'citadam'. Kas attiecas uz to, ka, ja melnie, tad uzreiz kriminali, vai tik te neierunajas dzili iesaknojusies stereotipi?.:)

  AtbildētDzēst
 5. uij... tāda kutelīga tēma, kmh. Bet vai tad tiešām grasījās darīt paŗi? vienkārši nepeirasta situācija, tā pat kā kādam tumšādainam nonākot "balto" zemē:D
  Reiz Parīzē biju Turku rajonā, atmiņās visjaukākā vieta, laipnības ziņā:)- es gan biju vēl bērns.
  Venecia ir vieta kur ir neparasta lieta, daudzstāvu ēkas- vairāk kā 6 stāvi, ja nemaldos, ja kas vēsturiski geto rajons, jo cilvēki vienkārši tika sadzīti vienā pilsētas stūrī.
  Paldies par pārējo info;)

  AtbildētDzēst
 6. Noteikti ari stereotipi, bet ne tikai. Kaut kas nepatīkams gaisā, jo to pašu varu teikt ari par atsevišķām Parīzes ielām, piem rue Sebastopol, st Denis u.c - parsvarā baltie, bet tāda pati bailīga sajūta. Jā bet iedomājos tieši par to kā viņi jūtas balto pasaulē.

  AtbildētDzēst
 7. īīī zaķīšīīī!!! ņemšu tavu veikalu sarakstiņu līdz, kad mēs brauksim uz parīzi

  AtbildētDzēst