pirmdiena, 2011. gada 17. oktobris

Mammu diena. Ceļošana kopā ar bērniem.


Drīzumā, 15. novembrī kopā ar meitu dosimies uz Parīzi, tādēļ jau laicīgi sāku plānot mūsu ceļojumu. Protams, var jau ļauties vietas šarmam un vienkārši baudīt pilsētu, taču, manuprāt, bērni ar to īsti mierā nebūs. Vismaz ne manējie. Tāpēc šodienas tēmai pievērsos plašāk, apskatot dažādas mājaslapas un ceļvežus, kas palīdzētu vecākiem padarīt viesošanos kādā citā valstī īpaši jauku un interesantu. Ceru, ka arī jūs dalīsieties ar pieredzi vai padomiem kā ērtāk ceļot? Ko ņemat līdzi ceļojumos? Cik dienas parasti pavadāt ceļojumos? Varbūt jums patīk ceļot vieniem, atstājot bērnus auklītei vai vecmāmiņai? Kādi ir iecienītākie galamērķi?

 1. Plānošana.
Kopā ar Maiju ceļojumā esam devušies divas reizes - uz Austriju, kad meitai bija nepilni 2 gadi un Franciju pie Vidusjūras. Tātad šī būs trešā reize, bet pavisam atšķirīga, jo brauksim mēs divas vien, tēti un brāli atstājot mājās. Man ļoti patīk laicīgi zināt datumus, nopirkt lidmašīnas biļetes, kad ir akcija un rezervēt viesnīcas, lai nebūtu jāpārmaksā.

2. Mantu kravāšana.
Ar šo gan man nav pieredzes, jo parasti Maija ir bijusi maza un mantas esam likušas kopējā koferī, taču šoreiz domāju iegādāties viņai savu ceļojuma somu. Mana pieredze - jau iepriekš katrai dienai izdomāju, ko vilkt, lai nepaņemtu neko lieku, jo pašai jau vien būs jānes.

3. Lidmašīnā.
Parasti "iečekojos" iepriekšējā dienā. Šoreiz meitu sēdināšu pie loga, lai viņai interesantāk, kā arī noteikti paņemšu līdzi kādu jaunu krāsojamo grāmatu. Ja līdz tam būšu tikusi pie IPhone, tad skaidrs ar ko Maija nodarbosies, kad būs garlaicīgi, bet es varēšu lasīt jauno Pastaigu, Vogue, Santu.

4. Viesnīca vai apartamenti.
Visas pēdējās reizes, kad esam ceļojuši, izvēlos īslaicīgās īres apartamentus, jo tadā veidā iespējams ieekonomēt līdzekļus, dabūt lielāku istabu/dzīvokli un galu galā par to pašu naudu, ko samaksātu par viesnīcu kādā pilsētas nomālē, dzīvot pašā centrā.

5. Maltītes kā mājās.
Ja esat noīrējuši dzīvokli - lieliski, jo brokastis vai vakariņas varat pagatavot paši. Protams, mēs noteikti brokastosim un ēdīsim arī ārpus mājas, bet kādā trešajā dienā patīkami atpūsties no restorāniem un kafejnīcām.

6. Pusdienas pilsētā.
Noteikti neiztiksim bez fast food restorāniem vai lielveikalos nopērkamajiem gatavajiem salātiem, bet pārējos gadījumos ēdīsim vietās, kuras uzrunās. Noteikti iesaku vietējos brunch, lai kurā valstī jūs arī neatrastos - tā ir patīkama alternatīva ierastajām menu ēdienkartēm.

 7. Muzeji.
Tie, kuri ceļojuši ar bērniem zin cik svarīgi izvēlēties muzejus, kuri šķistu pievilcīgi arī bērniem, pretējā gadījumā vairāku stundu garumā būs jāklausās: "man ir grūti, man apnika, ejam prom utt."

8. Pārvietošanās.
Vienmēr ceļojumos iesaku ņemt līdzi ratus, ja vien bērna vecums to pieļauj. Jo tad iespējams baudīt garas pastaigas un arī bērns var pa ceļam atpūsties.

9. Tualetes apmeklējums.
Kad kaut kur dodaties kopā ar bērniem, nepieciešamība pēc tualetes tūlīt un tagad zināma katram vecākam, tādēļ noteikti līdzi ņemšu Pipin vienreizējos podiņus. Jo, kur gan lielas ielas vidū es pēkšņi atradīšu tualeti?!

10. Iepirkšanās.
Kur nu bez tā? Tādēļ man līdzi būs rati, kuros bērns varēs periodiski pasēdēt. Noteikti izvēlieties arī kādu rotaļlietu veikalu, bet nepārforsējiet, beigās būsiet pārguruši. Iesaku jau laikus izdomāt veikalus, kurus noteiktu vēlaties apmeklēt un vadīties pēc sarakstiņa. Lielajās Eiropas pilsētās ir Disney veikali - katra bērna sapņu piepildījums!

11. Auklītes.
Ja paliekat viesnīcā, iespējams, jums piedāvās auklītes pakalpojumus. Nav slikti, ja auklīte ir jauka un bērns komunikabls. Nezinu, vai uzticētu savu bērnu, bet ja kāds rekomendētu - varbūt.

12. Parki, izklaides vietas bērniem.
Katrā pilsētā ir vairākas zaļās zonas, akvaparki, izklaides centri, bērniem piemēroti muzeji utt. Iesaku apzināt šīs vietas, lai saplānotu ikdienu interesantu gan sev, gan bērniem.

13. Drošība.
Nezinu vai jūs tā darāt, bet es vienmēr svešā pilsētā savam bērnam piestiprinu pie jakas, vai ielieku kabatā zīmīti ar kontaktiem, telefona nr., adresēm. Ceru, ka ne man, ne jums nekad negadīsies pazaudēt savu atvasi lielā ļaužu burzmā, bet lieka drošība par ļaunu nenāks.

14. Apdrošināšana.
Draudzene teica, ka jocīgi apdrošināt savu veselību pirms ceļojuma, jo tas liek domāt, ka atgadīsies kāda nelaime. Bet nav taču jāizspēlē sliktākie scenārīji - pietiek ar augstu temperatūru un saindēšanos ar kādu ēdienu, vai, piemēram, negaidītas zobu sāpes. Ja nevēlaties vājprātīgus izdevumus, labāk iegādāties ceļojumu apdrošināšanu par dažiem latiem, un justies droši.

Noderīgas mājaslapas:

FAMILY TRAVEL - Lieliska mājaslapa visāda veida ceļojumiem. Padomi, viedokļi un cita noderīga informācija.

101 HOLIDAY IDEAS - Idejas ceļojumiem.

BABYCCINO KIDS - Lielpilsētu ceļvedis. Amsterdama, Londona, Ņujorka, Parīze.

SPOTTED BY LOCALS - Es vienmēr meklēju vietas, kuras apmeklē vietējie iedzīvotāji.

ADRIAN MOORE - gurmāniem, kuri apmeklē Parīzi.

GRIDSKIPPERS - info, kuru citur neatradīsiet.

DO IT IN PARIS - esmu iecienījusi šo lapu.

ANOTHER TRAVEL GUIDE - vietējais labākais.

HOMELIDAYS - šeit es rezervēju apartamentus.


Fotomateriāls: Beyond Boston Chic

19 comments:

 1. Iesaku apmeklēt slaveno Ladurée konditoreju Elizejas laukos un nogaršot "macaroons".
  http://www.laduree.fr/

  AtbildētDzēst
 2. Zinu. Man garšo ļoti, ļoti, īpaši karameļu un rožu. Es gan esmu iecienījusi 6. rajona Laduree.

  AtbildētDzēst
 3. Аренда квартир-http://www.airbnb.com/ и
  https://roomorama.com/,ну и букинг,конечно
  Про Париж-http://www.mylittleparis.com/
  Вообще про путешествия,фотографий много,отзывов,все можно найти-http://ru-travel.livejournal.com/
  Отдельно про путешествия с детьми-http://travel-kids.livejournal.com/

  AtbildētDzēst
 4. hmmm kkaa esma palaidusi garaam tavas meitas vecumu.... bet ja runaa par trisgadniekiem tad manupraat lidojumam neaizvietojams ir kkads aparats ( ipad, laptop...) kur skatities milotas paraides, jo tie lidojumi var but apnicigi un labi ir ja noper kko grauzamu lidmasina vai pirms taas arii panem mazliet laiku - santu un pastaigu neiesaku gan nemt liidz, lai gaida maajaas, jo parizee sapirktie zhurnaali aiznms vietu...
  mes vienmer celojam tikai ar rokas bagazu tapec ir svarigi neiespringt uz apgerbu - un shis varetu noderet --> http://www.trunki.co.uk/categories/trunki_2
  ljoti ljoti erti, nu katram jau bus sava pieredze....
  un skaidrs ka mazai modes daamai patik veikali, bet manuprat tadus mazos interesantos ir verts pameklet - lielie man iedvesh shausmas kur nu bernam...
  ar ratiem gan nezinu... man butu ljoti gruti pilseta ar ratiem - metro ir ertaks un atraks ja vajag lielus gabalus parvaret un rati tur tik traucee... tapat restoranos un estuves... nu ka jau teicu, nezinu cik tev meitai gadi, un ne jau visi berni ir paraktivi, kas nevar nosedet... labak varbut ir atgriezties dienas vidu un nosnausties ...katraa zinjaa paldies par raxtu, brinishkjigu jums atputu un hei mes ar planojaam uz paris novembra beigaas...taa kaa liels paldies par idejaam....
  ps par vienreizlietojamiem podiniem gan neko nebiju dzirdejusi ;)

  AtbildētDzēst
 5. Bērnus ceļojumos līdzi neņemu. Kamēr viņi paši man nepaprasīs, ka grib aizbraukt tur un tur (piemēram uz Disnejlendu), es viņiem nekādus ceļojumus neorganizēšu. Un ja ceļojuma mērķis primāri ir atpūsties, iepazīt kādu pilsētu un tās kultūrvēsturisko mantojumu, tad ar maziem bērniem tas nav diez ko reāli. Vienīgais variants varētu būt dienvidu kūrorts, kur var visu dienu to vien darīt, kā dzīvoties pa pludmali vai baseinu.
  Tomēr ja es organizētu braucienu bērniem, tad noteikti ne novembra beigās, jo šajā gadalaikā bērni mēdz saslimt visnepiemērotākājā brīdī, līdz ar to ir liels risks, ka brauciens var neizdoties kā plānots.
  Un nekādu muzeju un lielveikalu. Tas man liekas ļoti nogurdinoši pieaugušajam, kur nu vēl mazam bērnam.

  AtbildētDzēst
 6. Ceru, ka nesaslimsim.... hmmm par to nebiju iedomājusies, bet kas darīts- darīts.

  AtbildētDzēst
 7. Mēs pēc 3 dienām lidojam uz Barselonu ar manu 2gadnieku. Gan ne 2atā. :) Mazā atpūta - 4dienas.
  Pipin podiņš mums šovasar citā ceļojumā galīgi negāja pie sirds. Puišelim sēdus pagrūti viņā ietrāpīt, mazs caurums podiņam likās. Stāvus vēl nemāk. :) Bet iespējams paķersim līdz, varbūt šoreiz noderēs. :)
  Lidojums 3,5h, arī domājot par izklaidi kaut kur internetā uzgāju iphone ielādējamas multenītes. Bet baidos, ka ar četrām, 7 minūšu multenēm būs par īsu. Šovasar no Briseles lidojot jau jandāliņu aiz garlaicības taisīja. :))

  AtbildētDzēst
 8. Īva -ar meitu visu varu sarunāt, bet mazais puika ir gar zemi kritējs un skandālists. Tāpēc ceļojumi viņam pagaidām nespīd :D

  Par Pipin, jā nu meita liela, domāju, ka problēmu nebūs.

  AtbildētDzēst
 9. Tavs blogs ir fantastisks - izzinošs un ļoti iedvesmojošs! Pagaidām ar bērniem uz ārzemēm esam bijuši tikai kūrortā, maziņi viņi vēl, bet es arī ļoti sapņoju par braucienu uz Parīzi, paldies Tev par iedvesmu. Un iepriekš nebiju neko dzirdējusi par Pipin podiņiem - tas ir kolosāli! Nebiju domājusi, ka mani šodien tik priecīgu darīs ziņa, ka ir tāds līdznēsājams somiņas formāta podiņš bērniem.

  AtbildētDzēst
 10. Es ar bērniem esmu ceļojusi un man tas patīk. Protams, ir vajadzīga atpūta un ceļojumi arī vienatnē vai divatā, bet īpašs šarms ir arī to darot kopā ar bērniem. Mazā meita ir ceļojusi ārpus LV 3x - 7mēn vecumā bijām slēpot uz Norvēģiju. Braucām ar prāmi, pēc tam 800km ar auto un mazā uzvedās vienkārši ideāli. Arī galā viss bija labi. Biju rēķinājusies, ka uz kalna būsim uz maiņām, bet mazā tik labi ārā gulēja, ka nolikām to ratos pie kalna un braucām.
  Otro reizi ceļojām, kad mazai bija 11mēn - lidojām uz Nīderlandi. Tur jau bija sarežģītāk, jo mazā vēma lidmašīnā. Tā kā mana preilene ir veikalu nemīlētāja un sāka kliegt ikreiz, kad gribejām ar lielo meitu ieiet veikalā, tad tas atkritu, bet biju ar to tā kā mazliet rēķinājusies un pa druskai darījām to arī uz maiņām. Apskates objektus izvēlējāmies ārpustelpām - puķes - tas bija tas, ko tur baudījām.
  Trešo reizi atkal ar prāmi devāmies uz Zviedriju šovasar un varu pateikt, ka rati ļoti noderēja.Ikdienā ratus nelietojam nemaz, bet tur tie bija ļooooti noderīgi. Kad mazā nogura vai bija pusdienlaiks, bet atgriezties mājās negribejās - devāmies pastaigās pa pilsētu un mazā gulēja, arī sab.transp. iekāpt ar ratiem nebija problēmu - ne Zviedrijā, ne Nīderlandē. Tieši ceļojumu dēļ, vēl ratus turu aizsniedzamā attālumā.
  Muzejus un izstādes esmu ar mazo meitu (2gadi) diezgan apmeklējusi tepat un man neliekas, ka tas ir neiespējami, kaut - ir dažādi muzeji, izstādes, utt. Nevar prasīt, ka bērns ieinteresēsies un vēros to, ko tu, bet, ja ļauj viņam vaļu, viņš atrod ko darīt.
  Ļoti patika peek-a-boo ieteikums par trunki - paldies! Turpmākiem ceļojumiem, būs jāņem vērā.

  AtbildētDzēst
 11. Tikko kā reiz atgriezos no Parīzes ar bērniem (1 un 3 gadi). Mana pieredze ir ļoti pozitīva ceļot kopā ar bērniem.
  Bet daži komentāri par Parīzi :)
  -Ir vērts aiziet uz Zinātnes muzeju bērnu nodaļu.
  -Tualetes bez maksas un bērnu laukumi tur ir pieejami daudz pilsētas centrā.
  -Un Latvijā var izņemt bez maksas Eiropas savienības veselības apdrošināšanas karti, kas atbrīvo no pacienta iemaksām EU valstīs.
  Tas būtu īsumā viss.
  Ak jā, aizejiet uz Pankūku restorānu, bērniem garšo taču pankūkas.

  AtbildētDzēst
 12. Paldies Elīna! Uz Zinātnes muzeju noteikti - jau pirms mēneša nočekoju - liekas, ka super!

  Kur var izņemt tās veselības apdrošināšanas bez maksas?

  Par ceļojuma somu Trunki - esmu rakstījusi http://kids-gazette.blogspot.com/2010/09/celosana-ar-berniem-tagad-ir-jautraka.html

  AtbildētDzēst
 13. Te būs links par apdr.karti:
  http://www.vnc.gov.lv/lat/es/LV_iedzivotajiem/EVAK/
  Izgatavo uzreiz.

  AtbildētDzēst
 14. Pirmo reizi ar delu braucam 3men vecuma - paris deinas pagaja adaptacijai (no ziemas uz vasaru), skiet vins bija stresa no katras veja pusmas, jo nekad nebija bijis plikam kajam vejaa. Tad saule bija tik stipra, ka vienigais vareja seded enaa. Naktis raudaja, jo bija daudz iespaidu. pec paris dienaam adaptejas, tad bija ok. Baet bija jau jabrauc majas. Rezume - neiesaku.
  Pec tam braucam 9men un 11men vecuma - tad jau bija labak, jo daudz ko saprata,vareja sedet pie kopeja galda.
  Bet vistrakak gaja ar braucienu uz Londonu 1,1men vecuma. Vins man celas agri ap 7iem un gulet iet ap 21. Tad variet iedomaties, kaa bija tur: celas ap 5 un gulet gribeja ap 19... tiras shausmas.
  Mans pamatojums tik mazu bernu nemt lidzi bija kruts barosana, jo negribeju to partraukt.
  Sobrid mazajam ir 1,9men un bez vina jau esam paris reizes braukusi atpsuties uz 3-4dienam.
  Es uzskatu, ka tomer tik mazs berns liek domat par loti daudz faktoriem un vecaki pilnvertigi nevar atpusies.
  Atbalstu ilgakus celojumus ap 10dienam, kur pietiek laika adaptacijai + vel ir kads ieguvums: saule, jura.
  Sobrid planojam uz Jauno gadu izbraukt visi kopa atpusites, mazais vares sakert sauliti un nu jau varesim celt smilsu pilis.
  Bet uz lielpilsetu atrak par sapratiigu vecumu - 4-5 gadi... nee :) Es uzskatu, ka mazam bernam tad vieglak ir panest vecaku prombutni paris dienas neka lidojumu, gaidisanu, neregularu ritmu, neizgulesanos utt..
  Un paldies par komentaru Īvai - es tiesi domaju, kaa ir puisisiem ar sedus churasanu. Jo ne vienmer iet gludi arii parastajaa podina :) tur tomer specifika ;)

  AtbildētDzēst
 15. Santa, paldies par rakstu un ieteikumiem, tā ir īsta zelta bedre! Un komentāri ar'! :) Bet secinājums - meitenīšu mammām ir tikai pozitīva pieredze, bet džeku - tikai negatīva. Lai statistiku papildinātu - arī es kā divu bikšaiņu māmuķītis stipri pārdomāju pirms jelkādu nākamo kopīgo biļešu rezervēšanas :)
  Esmeralda

  AtbildētDzēst
 16. Esmeraldas koments - ar humoriņu! Man patīk. Nopietnībā ienes kādu svaigumu!

  AtbildētDzēst
 17. superīgs pasākums plānojas! kad biju maza (tiesa ne tik maza kā Maija) vienu reizi biju kopā ar mammu ceļojumā! tas bija fantastiski - meiteņu nedēļa, mēs tikai divas vien, visu laiku veltījām viena otrai! būtu tagad jāsarīko kaut kas tāds.
  runājot par MAZIEM bērniem un ceļojumiem, man acu priekšā ir aina kā +38 C kāpju Atēnu Akropolē, sviedri līst aumaļām, un blakus man iet tūriste -sieviete ar zīdaini, iekarinātu slingā - daži tiek radināti pie antīkās kultūras jau no pirmajām dzīves dienām...

  AtbildētDzēst
 18. Mums ceļošana ar bērniņu vienmēr ir bijusi patīkama un nekad neesam jutušies pārguruši, vai kā citādi neapmierināti ar ceļojumu. Bērniņam tagad mazliet pāri 1 gadam un esam bijuši jau 8 ceļojumos - gan ar lidmašinu, gan ar prāmi, gan ar auto. Protams, visu laiku ir jārēķinās ar mazo cilvēciņu un jāpiemērojas viņam, tomēr, ja labi grib, tad visu var sakaārtot, lai būtu gan ekskursijas, gan atpūta, gan vakariņas restorānā...
  Un par slimošanu - kā teica viens ārsts - viss ir galvā :) Bet, ja nu sirds mazliet nemierīga, tad profilaksei pirms un pēc būšanas lielos ļaužu pūļos (lidostās, sabiedriksā transportā, lielveikalos utt) var iedot bērniņam aflubin vai kādas citas homepātiskas zāles imūnsistēmai.
  Man personīgi vienmēr ir bijušas milzu problēmas ar izdomāšanu, ko ņemt līdz, cik daudz utt. Pēdējos ceļojumos esmu sapratusi, ka, piemēram, pamperus ir muļķīgi ņemt līdz - tos taču var nopirkt it visur, un runā, ka citās valstīts tie esot labāki kā pie mums lv. Tā pat arī ar bērnu putriņām utt. Visgrūtāk ir laikapstākļos, kad īsti nav skaidrs kāds laiks būs galamērķi, jo ne vienmēr laika ziņās vēstītais sakrīt ar reālo. Ziema ir ziema un vasara ir vasara, bet, piemēram, rudenī un pavasarī ir grūtāk paredzēt laikapstākļus. Pēdējā ceļojumā braucām uz Šveici, prognozes vēstīja, ka būs +17, bet vienu dienu bij +13... Es, protams, biju nopakojusies visiem gadījumiem...
  Un vēl kas - ja ir paredzēta iepirkšanās, tad labāk paņemt līdzi koferī kādu lieku somu... mums tāda vienmēr noder, jo parasti liekas, ka nekas jau nav nopirkts, bet kad viss jāsaliek vienā čemodānā, tad saprot, ka vietas ir par maz.

  AtbildētDzēst
 19. Paldies par padomiem, dāmas!!! Novērtēju.

  AtbildētDzēst