pirmdiena, 2011. gada 24. oktobris

Bērnu veidota animācijas filma. / *Animation movie made by kids.


Facebook saņēmu vēstuli no Elīnas Dobeles (Zofa), kurā bija teikts: "Paskaties uz šo - tik kruti!" un pievienots links uz Tate Channel mājaslapu. Atvēru, noskatījos un ziniet ko?! Ir tiešām kruti! 9000 iesaistīti bērni, tūksošiem zīmējumu, stāstu idejas, 56 muzeju apmeklējumi, Anglija, bērnu atskaņota mūzika un tas viss vienā animācijas filmā ar nosaukumu "The Itch of the Golden Nit". Vai varat iedomāties ko varenāku, kā iesaistīt jebkuru bērnu, kurš vien ir vēlējies darboties un radoši izpausties? Mūsdienās, kad visu nosaka virtuālā pasaule, atrodas bērni, kuri labprāt zīmē ar reālām krāsām un uz pavisam parasta papīra. Manuprāt arī Latvijā vajadzētu realizēt šādu projektu, kas tikai bagātinātu vietējo kultūras dzīvi un būtu ieguldījums bērnu radošajā attīstībā. Esmu PAR! Un jūs? Kā jums šķiet, vai Latvijai būtu nepieciešama šāda animācijas filma, kuru viedojuši paši bērni? Varbūt sekot Elīnas ieteikumam un uzrunāt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja darbiniekus? Iespējams mēs varētu izlaist kāda vietējā seriāla tapšanu un tā vietā realizēt, ko daudz nozīmīgāku un paliekošāku?

On Facebook I received a message from Elina Dobele (Zofa), where I read: "Look at this - how cool!", and a link to Tate Channel was added. I clicked on the link, watched the whole video and you know what?! It really is cool! 9000 kids involved, thousands of drawings, story ideas, 56 visits to museums, United Kingdom, music played by kids and all this in one animation movie called "The Itch and the Golden Nit". Can you imagine something more powerful, than involving every child who wants to take part and share their creative ideas? Nowadays, when everything is decided in the virtual world, there are kids who still enjoy to paint with real colors on simple drawing paper. It seems to me, that Latvia should have this kind of project as well, as it would make the cultural life richer and put some effort in the development of our children creative thinking. I am all FOR this! And you? What do you think, do we need this kind of animation movie, which is made by kids? Maybe I should follow the suggestion of Elina and talk to the people from Latvian National art museum? Perhaps we could cancel a local soap in order to have something like this, something meaningful and lasting?

4 komentāri:

 1. Ideja superīga. Lieliski, ka bērniem var būt arī šāda iespēja izpausties un ar kaut ko nodarboties.
  Pati labprāt to darītu, un noteikti šo multfilmu skatītos. hhaha : )

  AtbildētDzēst
 2. Ideja lieliska, bet TATE no mūsu Nacionālā mākslas muzeja atšķiras ar to, ka pēdējiem nepietiek finansējuma pat gleznas izvietot tā, lai uz tām nepilētu pavasara ūdens. Un šis projekts prasa ne mazu finansējumu - turklāt, ne visi mākslinieki, kas šeit tā vai tā būtu jāpiesaista, gribētu to darīt bez maksas - arī viņiem jāēd. Varbūt vajadzētu uzrunāt Nacionālo bibliotēku, kura liekas progresīvāka? Bet, ja šādu lietu uzsākt, es sākumā meklētu sponsorus un tikai tad par to sāktu domāt. Ideja lieliska, nav vārdam runas!

  AtbildētDzēst
 3. oho~ ļoti patīk, ideja ir neiedomājami lieliska <3

  AtbildētDzēst