pirmdiena, 2011. gada 12. septembris

Čumīšu invāzija.

Latvijā jau kādu laiku dzīvo Čumīši - nenosakāmas sugas dzīvnieku-cilvēku veidola rotaļlietas. Tie ir ļoti dažādi gan pēc izskata, gan nodarbošanās, gan rakstura, taču autore tiem ir viena - meitene ar skanīgu vārdu - Inga Šablo. Iepazīstieties!

Šie Čumīši iedvesmoja mani uzrakstīt par Ingu. Kurš ir kurš?

1. Kas ir Čumīši? No kurienes radies šāds nosaukums?
Nosaukums radies jau pasen, pirms vēl Čumīši izskatījās tādi, kādi tie ir šodien. Varētu teikt eksperimentējot, un taisot lellītes tā pat vien savam priekam un dāvanām citiem. Kādā reizē, šķiet, kāds palūdza, lai uztaisa tādu „čum-čum”, tas arī pielipa.

2. Kas ir Tavs iedvesmas avots? Daži ir Superčumīši, bet citi varētu būt arī komunālā dzīvokļa iemītnieki... Pastāsti kā ir īstenībā?!
Īstenībā ir dažādi. Kā kuru reizi. Citreiz kādas filmas vai mūzikas iespaidā. Reizēm pašpikoju uz ielas, pavēroju garāmgājējus. Reizēm netīšam noklausītas sarunas iespaidā, vai gluži pretēji no kādas konkrētas sarunas ar konkrētu cilvēku. Tā iedvesma jau nāk dažādi. Gadās arī, ka kāds atnāk un piespēlē to ideju „klau, varbūt uztaisi tādu ar...” Brīžiem iedvesma arī nenāk - tad es atpūšos.


Supervaroņi tapuši iespaidojoties no kādas filmas.

3. Ar ko Tu nodarbojies, kamēr Čumīši guļ?
Kamēr Čumīši guļ, es arī guļu. Tā parasti arī sanāk, jo paralēli visam, kādu brīdi no brīvā laika cenšos veltīt šim, savam prieciņam. Bet ikdienā strādāju divos darbos un studēju. No šī gada janvāra sāku strādāt Liepājas Bērnu un jaunatnes centrā, vadu pulciņu bērniem- „Leļļu izgatavošanas darbnīcu”. Otrs darbs ir veikalā. Un trešais, ko gan īsti par darbu negribas saukt, bet gribās tomēr uztvert, ir Čumīši.

Geiša. Izmantoti zīda audumi. Dāvana mammai.

4. Zinu, ka reiz par Tevi ieinteresējās lielas vācu rotaļlietu fabrikas Kathe Kruse īpašniece. Vai tas varētu būt "Pelnrušķītes stāsts"?
Pagaidām, šķiet, vēl ne. Bet nekad jau neko nevar zināt. Pērn (šķiet pavasarī, vai vasaras sākumā) it kā norunājām tikšanos, bet neštimmēja ar laikiem, jo tad sanāktu tikties vēlu vakarā Jelgavā. Bet man tā Liepāja, un nekādi nesanāca izbraukt un savienot ar darbu. Tā nu vienojāmies par laiku vasarā, kad varētu tikties un bīdīt lietas, bet tā arī viss palika. Taču kontakti palika - atliek tikai darboties. No otras puses negribas arī visu sasteigt, lai nesanāk tāds samuļļāts un pusdarīts darbs. Tāpēc vispirms jāpabeidz studijas, tad varēšu vēl vairāk laika veltīt tīkamākām lietām.Kad Ingai uznāca "lielā" iedvesma, viņa radīja Pānu.
 
5. Cik liela ir Čumīšu ģimene un vai drīzumā gaidāms ģimenes pieaugums?
Šķiet ka Čumīšu ģimene ir diezgan kupla. Skaits nojuka pie 89 (tas bija pērn rudenī). Tagad varētu būt krietni vairāk. Bet visus cenšos piefiksēt fotogrāfijās. Pieaugums notiek regulāri. Katrs tik aizceļo kaut kur citur. Viņi migrē!


Viens no galvenajiem Ingas personālizstādes tēliem.

 
6. Tavi nākotnes plāni...
Grūti to nākotni tā plānot. Pirmais būtu augstskolas absolvēšana. Vēl gribētos aizbraukt uz Meksiku. Laiks rādīs. Nekad neko nevar zināt. Varbūt pēkšņi vēl kļūstu par aktrisi.


Inga Šablo ar saviem Čumīšiem.

 

7. Kur var iegādāties Čumīšus?
Var sarunāt ar mani personīgi pēc īpašām vēlmēm (ingasablo@inbox.lv), vai iegādāties, jau kādu no gataviem t/c Spice, Grtāmatu karuselī un salonstudijā Figaro Art, Torņa ielā 4 (Jēkaba kazarmas).

1 komentārs: