trešdiena, 2011. gada 17. augusts

Saldu miegu! / *Sweet dreams!


Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Šodien uzzināju, ka sen jau kā izgudrots skaņas aparāts, kas maziem bebīšiem nodrošina veselīgu diendusu vai netraucētu naktsmieru. Izrādās, jaundzimušie vissliktāk pacieš tieši klusumu, bet sadzīves skaņas tos nomierina un ļauj aizmigt. Bērni parasti aizmieg automašīnā, kad tiek sūkta grīda vai pie matu fēna dūkoņas. Skaņas aparāts spēj atskaņot dažāda veida trokšņus un mūziku - balto skaņu (satur aptuveni 20000 toņus, ir līdzvērtīgs 1000 cilvēku vienlaicīgai runāšanai vai fēna skaņai), skaņas, kuras bērns dzird atrodoties mātes vēderā, šupuļdziesmas, okeāna skaņas, automašīnas trokšņus, kā arī sirdspukstus. (Klausieties ŠEIT!)

Par dēla Andreja miegu nevaru sūdzēties, taču Maija negulēja līdz 2 gadu vecumam. Kaut es būtu zinājusi par šāda skaņas aparāta eksistenci! Ir dzirdēts, ka daži vecāki aizmidzina bērnus automašīnā un pēcāk nes uz gultu. Jau no 4 mēnešu vecuma esmu pieradinājusi Andreju aizmigt savā gultiņā, bet Maija joprojām aizmieg uz dīvāna un vēlāk tiek aiznesta uz gultu. Un kā guļ jūsu bērni? Vai kādam ir situācijā kā tipiskās ģimenes filmās - bērns iztīra zobus, pasaka arlabunakti un pats dodas čučēt?

Lācis no Dream Essentials spēj atskaņot 6 iepriekšminētās skaņas. / *Bear from Dream Essentials, can play all six sounds mentioned before.
*One can live on without knowing that a sound machine, that makes the babies sleep has been invented already long ago. It turns out that newborns find silence irritating, instead they prefer domestic sounds. Children usually fall asleep in cars, by the sounds of vacuum cleaner or fan. The sound machine provides such noises and music as - white noise (consists of 20000 tones, similar to 1000 people talking at a time, or the fan sound), mother's womb, lullaby, ocean surf, car ride and heartbeat. (Listen HERE!)

I can't complain about Andrey's sleeping habits, but Maya didn't sleep until she was two years old. I wish I had known about the existence of such a sound machine. I have heard stories from parents, who take kids on a car ride, because there is no other possibility to make them sleep. What concerns myself, I have taught Andrey to fall asleep in his own bed, but Maya still falls asleep on the couch and then we carry her to bed. And what are your children sleeping habits? Does anybody have a situation like in typical family movies - the kid brushes his teeth, says "goodnight" and goes to sleep?

Atskaņo balto skaņu. / White noise conditioner.

Skaņas mašīnas meklējiet Amazon, Dream Essentials. Man nav informācijas vai šādi skaņas aparāti pieejami Latvijā, bet priecāšos, ja kādam būs info.

*Find the sound machines in Amazon, Dream Essentials.

Fotomateriāls: Jost - HH.

16 comments:

 1. Es gan laikam esmu par to, ka jaundzimušos midzina piekļaujot sev klāt, kur viņi dzird māmiņas vai tēta sirdspukstus, nevis aparāta, kā arī klausas kā dzied,žūžo,dudina mammas vai tēta balss. Aparāts tomēr paliek aparāts, it sevišķi tikko dzimušam bērniņam vajadzētu klausīties tieši to, ko viņš pieradis dzirdēt- māmiņas balsi un sirdspukstus. Mēs, dzemdību iestādēs sirdspusktu pierakstu veicam nogrieztu uz pašu klusāko, jo dzirdēt caur aparātu skaļus sirdspukstus bērniņā var radīt stresu. Var jau būt, ka aparāts kādam var palīdzēt, bet es tomēr esmu par to, ka jaundzimušos iemidzina tā, lai viņš var sajust mātes tuvumu,klātesamību. :)

  p.s. un pie auto, fēna dūkoņas parasti aizmieg, jo tās ir zemas frekvences skaņas, kas bērniņas dzirdei ir patīkamākas. arī es parasti dzemdībās iesaku nevis kliegt un spiegt, bet kontrakcijas laikā ņemt zemās rūkoņas skaņas, interesanti ir tas, ka ar to skaņu, kā es pārlaidu kontrakciju (jo arī tanī mirklī bērniņā ir mazs uztraukums un mana balss viņu nomierina) pēc dzimšanas savu meitiņu tieši ar tādu pašu skaņu varēju vislabāk nomierināt.

  AtbildētDzēst
 2. ..interesanti ..kad mana maza bija zidainisa vecuma atceros ka puteklusuceja skana vinai palidzeja iemigt :)

  bet paslaik mana maza veljoprojam gul pa vidu mums - vecakiem

  ..filmu scenarijs skiet too good to be true :)

  AtbildētDzēst
 3. Čau Pērļu mamma!

  Es tak zinu, ka tu par visu dabisko, kas, protams ir labi!

  Bet es esmu arī par to, ka mammas izguļās un ir laimīgas un priecīgas, nevis nogurušas. Maijiņu ilgi ņēmu sev blakus un midzināju uz rokām, bet kā noliek gultā - tā raud! 2 gadus!!! Atbalstu arī aparātu!!! ;)

  Starpcitu, aparātam var regulēt skaņas skaļumu.

  Atcerējos vēl vienu lietu - man pašai ļoti patīk gulēt, kad ārā līst lietus. Tad miegs ir īpaši salds.

  AtbildētDzēst
 4. Manam puikam tūlīt būs gads, un viņš ir gluži Tavas Maijas gadījums - gandrīz vienmēr aizmieg uz rokām un nakts vidū atceļo uz vecāku gultu. Monotonā rūkoņa no fēna vai mašīnas dažreiz nostrādāja pirmajos mēnešos, bet ar laiku, šķiet, līdzība ar sajūtām mammas vēderā aizmirsās un tas vairs nelīdz, tāpēc nezinu, vai arī aparāts līdzētu. Bet lācis izskatās dikti mīksts un jauks arī bez skaņas. Bet tas gan, ka lietus laikā viņš guļ īpaši labi.

  >pērļumamma
  Protams, piekļaut sev klāt un samīļot jau nāk pats par sevi. Bet bieži vien tas miedziņš nedodas rokā arī tā, un tad jādomā citas idejas :)

  AtbildētDzēst
 5. ar saviem trim es pat lepojos, ka neucinājos...savos 21 ar pirmo meitiņu ieliku viņu gultiņā, cik izpratu tolaik zīdaiņu psiholoģiju (tad vēl nestudēju to), uztaisīju viņai mega ciešu migu ap viņas rumpīti. Jā man ļoti gribējās viņu ņemt rokās, ucināt, bet sapratu jau tad, ka pēc tam tā būs problēma! un viņa starp citu, ir paraugbērns no visiem trim! Laikam visu nosaka dzemdību norise. Nākamie divi mazulīši man ir stipri pirms laika dzimuši, pirmo mēnesi durstīti, traucēti, izmeklēti....nu kur var būt runa par miegu....tāpēc pirmais mēnesis pēc slimnīcas mājās, bija reāls paŗbaudījums, man tā likās:D, jo bija jāiešūpina (pietupieni, augšā lejā) un tikai tad ieliku gultiņā....nu un jau ar otro mēnesi mājās, bet mazuļa trešo dzīves mēnesi, jau bija tā, ka ieliku gultiņā un pateicu "čuči, čuči..." mazais aizmiga vienmēr!
  vienīgi mans puika, reizi pa reizēm vēl tagad pilnu divu gadu vecumā var naktī pamosties un "mammot"...visu ko viņam vajag, padzerties ūdeni, uzreiz turpina gulēt, un guļ ilgi, nolieku 21, noguļ līdz 9 rītā, reizēm pat 10.
  Fu!....pasarg dievs ucināt......nenormāls nogurums rastos...
  Iveta no wonderosa.net

  AtbildētDzēst
 6. Man ar meitu izskatās, ka bija 2in1 :D Iemidzināju šūpojot un tad liku gultiņā, bet viņa gulēja ļooooti nemierīgi un te nu lieti noderēja metode ar fēnu..Es gan vienmēr esmu uzskatījusi, ka labāk, ja GUĻ (nerunāju par iemidzināšanu) savā gultiņā, kas, protams, sākumā atrodas blakus mūsējai, tādēļ arī naktīs barojot es viņu "cilāju" no gultas uz gultu..tālāk jau sākās periods, kad gulēja savā gultā SAVĀ istabā (apm. 8mēn. vecumā) un mēs "staigājām"..Kad apm. pusotra gada vecumā sāka gulēt NE-redeļu gultā, izmantojām priekšrocības apgulties blakus palasīt, padziedāt un "mugavinu pakasīt" :) - šajā posmā pati šad-tad pie mums atskrēja - ārā nekad neesam dzinuši ..un nu BEIDZOT ir pienācis brīdis (2gadi un 8 mēn.), kas sāk nedaudz līdzināties filmu scenārijiem :D - gultā iekšā, palasam grāmatiņu, pamīļojam un sakam "saldu dusu" - parasti aizmieg pati..bet, ja pasauc, tad aizejam un samīļojam vēlreiz..Arī šobrīd vēl dažreiz pie mums uz rīta pusi atskrien, bet principā izguļ visu nakti - mēs smejamies, ka tā mums dota atelpa pirms māsas nākšanas pasaulē ;)
  Rezumējot augstāk teikto - esmu PRET raudināšanu pirms miega - pati esmu tāda, ka bez vīra pleca ir grūtāk iemigt - kāpēc gan lai bērns nevēlētos aizmigt samīļots un ieaijāts, nevis histēriski nobrēcies, tikai vecāku uzstādījuma dēļ - jāiemieg pašam!!TAS BRĪDIS PIENĀKS! Nu nebūs neviens līdz skolas vecumam jāmidzina..un pēc manas pieredzes, bērns pats dod "zīmi", kad ir gatavs aizmigt pats - jāmāk tikai saskatīt ;)
  Visiem pacietību, liekot gulēt savus ķiparus ;)

  AtbildētDzēst
 7. manas meitas aizmieg pēc augstākminētā scenārija, tiešām :)
  BET apmēram līdz trīs gadu vecumam visi mūsu bērni gulēja pie mums, uz atsevišķu gultu aiziet paši, kad ir tam gatavi, vidēji tas ir noticis minēto 3 gadu vecumā.
  aparāts varbūt būtu lieti noderējis tajās reizēs, kad vecāki pazūd no mājām un vecmāmiņai jāmidzina mazulis lēkājot pa istabu ar viņu uz rokām :D

  AtbildētDzēst
 8. musu gimene ir lidzigs aparaats. vinam skiet ir kadas 7 skanas - sirdspuksti, auto, lietus, klusaa skana, putnu chalas un mieriga, melodiska muzika. Jasaka atklati, ka to saku mekleet interneta tiesi tad, kad izlasiju par klusas skanas efektu un par to, ka sirdspuksti ir dzirdami. Piebildisu: ka sirdspuksti tiek imiteti taa, kaa skanetu no ieksaam (ar pieskanu) un konkretaa ritmaa. Aparata skalumu arii var regulet.
  Es, tapat kaa Santa, atbalstu milumu, tuviibu, bet nesmadeju shadu lietu + mums vel bija shupulitis uz baterijaam. Jasaka, ka tas bija liels paligs un es pat teiktu, kaa aukle. jo mazais tur jutas labi, petija, sedeja un bija ieskauts no visam pusem. Tas protams, neaizstaj mammas rokas, bet manaa gadijuma, kad berns celaas ik pa 2h nakti un diena guleja vairakas reizes pa 40 min, man tas butu parak apgrutinosi.
  Pirmie menesi bija smagi, jo cietu miega badu un tiesi sii ierice palidzeja mazajam mieriigaak iemigt. Arii sobriid lietoju mierigu muziku un taa ir kaa rituals, kurai skanot mazais aizmieg pats.
  Kops 7men vins gul atseviska istaba (un jasaka, ka mierigaak nekaa kopaa ar mani) un no kadiem 10men ieliekot gultina vins apker mantinu un aizmieg.
  Es laikam nebutu gatava gaidiit 3 gadus, kad mazais guletu starp vai kopaa ar mums, jo uzskatu, ka loti svariigi ir nepazaudeet intimitati starp virieti un sievieti un turpinat but divata naktis. Bet nu tas mans viedoklis.
  Kopumaa sakot: visam jabuut lidzsvaraa, bet mums shads aparats majaas ir:) un planoju vinu izmantot ari nakotnee, kad bus vel kads mazulis.

  AtbildētDzēst
 9. p.s pērļu mamma: gaidot mazuliti, es apmekleeju Starku ligzdas vingrosanas un tiesi tajaas lika muziku, kas imitee maminas sirdspukstus. Jo tas ne tikai palidz berninam, bet arii mammai nomierinaaties. Tiem imiteetiem sirdspukstiem ir noteikts skaits, kas palidz berninam justies drosi, dzirdot tadu muziku.

  AtbildētDzēst
 10. Cik interesanta diskusija! Lasīju ar lielu interesi un brīžiem smējos... cik mums visām daudz kopīga!!! Labi, ka atradās viena mamma, kurai ir šāds aparāts, jo personīgā pieredze ir svarīga! Kur Jūs pirkāt šo aparātu - internetā?

  Un jā, esmu tomēr priecīga, ka Andrejs guļ savā gultiņā, vienā istabā ar māsu. Kad pa nakti dzirdu, ka kāds ieraudas - iestājas mazliet panika. Jo atceros kā bija ar pirmo bērnu. Bet šonakt gulējām labi!! VISI! :)

  AtbildētDzēst
 11. chau:) mums ir shads no amazon.com
  http://www.amazon.com/Tranquil-Moments-White-Noise-Machine/dp/B000CMFM6S

  ja nu ir interese, varu iedot pameginaat :)

  AtbildētDzēst
 12. Šī nakts rāma arī manā mājā, mazais vēl jo projām snauž:D
  Iveta no wonderosa.net

  AtbildētDzēst
 13. Sveikas Meitenes :)
  Es laikam varu lepoties ar savu meitiņu :)
  Viņa dzima pirms 4 gadiem maijā, kad ziedot visu pasauli apreibināja ceriņi un jasmīni... bija ļoooti silts pavasaris un tā kā dzīvoju daudzdzīvokļu mājā bez balkona, tad nekas cits neatlika kā visas saulainās dienas pavadīt parkos vai staigājot ar ratiņiem pa pilsētu... man patika, bērnam patika... dažreiz bija nogurdinoši visu dienu pavadīt "ielās", taču meitiņa saldi un ilgi gulēja katru dienu, modās tikai uz ēšanas laiku kā dienu, tā nakti. Bet... pēc vasaras pienāca rudens ar saviem nešķiramiem draugiem kā lietus, vējš un nācās mums vairāk laika pavadīt mājās. Kā liku meitiņu gultiņā, tā sekoja bē... līdz pamanīju, ja es viņu sāku apģērbt, vilkt cepurīti, tā viņai acis ciet, jo apzinājās jau, ka tad sekos pastaiga... un notika neticamais, bet iz mūsu dzīves ~ mana meitiņa līdz 10 mēnešiem gulēja kulbiņā uz krēsla trepju telpā... tā kā dzīvojām labā saimniekmājā, ar izcili mīļiem un labiem kaimiņiem pēdējā 5 stāvā, tad varējām to atļauties. Naktis gulējām pie pusatvērtām durvīm, uz pirmo nakts ēdienreizi nesot iekšā un tad jau gan miedziņš bija tik salds un gards, ka nemanīja ieliekam savā bēbju gultā :)
  Laukos pat vienu nakti nogulēja kulbiņā svaigā gaisā visu nakti uz balkona kulbiņā un ne reizi neslimoja!
  Lai skaista un patīkama diena :)
  ~ r ~

  AtbildētDzēst
 14. manai pelītei ir 4mēneši un čuč savā šūpulī vai ratiņos (ja nenakšņojam mājās).
  reizēm mazajai patiešām aizmigt palīdz arī matu fēns - tas nekad nepieviļ!! :) - īpaši,ja miegs nāk, bet uznācis kāds kreņķītis, kas neļauj uzreiz iemigt..
  kad esam laukā piem. un fēna nav pa rokai, tad palīdz, ja pati sāku "ššššš" kā vējš :D - no malas tas izskatās diezgan amizanti :))
  muzikālais lācis ar lullaby, ko mazajai uzdāvināja raudzībās, mazo neiemidzina - tieši otrādi rosina spēlēties :)
  arī sadzīves trokšņi mazajai netraucē, mierīgi guļ,ja istabā runā, skan mūzika vai tv un notiek rosība.

  AtbildētDzēst
 15. Secinājums - turpinam pūst fēnu un apmīļot savus mazulīšus!

  AtbildētDzēst
 16. Labs raksts tiešām. Kad runa par mazo, tad nu varu teikt to, ka vislielākā nozīme ir spilvenam. Vismaz manam bija tā, ka konkrēti spilventiņi kļuva par to faktoru, kas nodrošināja lielisku miegu.

  AtbildētDzēst