piektdiena, 2011. gada 12. augusts

Dabas vēstnieki.

Vakar Rīgas kanālmalā atklāja Mammadaba vēstniecību, kur 10 dienu garumā pilsētnieki varēs sajust dabas klātesamību tepat pilsētā. Vēstniecībā ikviens varēs uzzināt, kurp doties dabā, kādus apskates objektus apmeklēt, kādas takas izstaigāt ar ģimeni un draugiem, kā arī izbaudīt masāžu, uzspēlēt galdaspēles vai kopā piknikot.

Grēta, Aija, Artūrs, es, Agnese, Aļona.
Mammadaba šogad pagodinājusi mani un vēl 6 burvīgus cilvēkus, dabas un manus draugus (modes dizaineri Aļonu Bausku, blogeri un DEKO redaktori Agnesi Kleinu, fafejnīcas Bonēra saimnieces Grētu Gorjučko un Aiju Lejiņu, sociālo mediju ekspertu Artūru Medni) kļūt par dabas vēstniekiem. Mēs apņemamies būt dabas draugi un biežāk doties ārpus galvaspilsētas Rīgas. Un kā ar Jums, draugi? Vai bieži dodaties pie dabas? Pilsētā pārvietojaties ar velosipēdu vai auto?


Tā kā mūsu ģimenes lauku māja atrodas Valkas rajonā, ar Mammadaba palīdzību esmu jau izplānojusi ekskursiju pa vietējo teritoriju. Lūk daži vērtīgi apskates objekti:
1) Niedrāja ezers - meža ezers, ko no visām malām ieskauj gaišu priežu mežs. Šeit lieliski pavadīs laiku gan tie, kas vēlas vienkārši atpūsties baudot sauli un peldoties ezerā, gan tie, kam patīk aktīvāka sportošana.
2)Vijciema čiekurkalte - vieta, kur no čiekuriem tiek iegūtas sēklas jaunu mežu sēšanai. Vijciema čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā – tā bez pārtraukuma darbojusies no 1895. gada līdz pat pagājušā gadsimta 70. gadiem, savu darbu atsākot 1992. gadā. Apmeklējot Vijciema čiekurkalti, iespējams paša acīm pārliecināties, ka arī šodien sēklas jaunu mežu audzēm tiek iegūtas, izmantojot tās pašas – vairāk kā 100 gadu vecās – oriģinālās iekārtas.
3) Silvas dendrārijs - dendroloģiskais parks, kur apskatāmas vairāk kā 200 dažādas augu sugas.

Starpcitu, Mammadaba aktivitātēm varat sekot @Mammadaba Twiterī. Apbrīnoju, kādā ātrumā tur tiek atjaunota informācija. Nespēju vien izsekot!

Varbūt, varat ieteikt kādas ĪPAŠAS vietas tepat Rīgā, vai citās Latvijas lielpilsētās, kur paslēpties no ļaužu masām un automašīnu radītā trokšņa? Tie varētu būt kādi jauki pagalmi, mīlīgas āra kafejnīcas, dabas takas, peldvietas, vai vienkārši vietas, kur esat jutušies laimīgi!  

Fotomateriāls: Jānis Saliņš.

4 komentāri:

 1. Ķengaragā pie Daugavas ir neparasts skats. Un miers.

  AtbildētDzēst
 2. Mēs ar vīriņu esam iecienījuši netālo Bābelīša ezeru Teikā.. Ar ričukiem ~30min. brauciens no centra.. I nopeldēties var, i papiknikot zālītē, i svaigu priežu gaisu noķert, i rāmumu pabaudīt.. ;)

  AtbildētDzēst
 3. Jāņem kādu dienu ričuki un jābrauc. Gribas izmēģināt arī labo Teikas, Juglas veloceliņu!!!

  AtbildētDzēst
 4. 1. Ļoti skaista vieta Saulkrastos pludmalē - Koklītes! Gardi un par samērīgām cenām, svaigs gaiss un skats uz jūru. Pa dienu derēs arī ģimenei ar bērniem, jo iekārtots stilīgi un mājīgi ar pufiem un spilveniem, arī pludmale turpat, bet vakaros - disko bārs vairs ne tik maziem bērniem (www.koklites.lv).
  2. Kafejnīca Ķekavā - BambaLeo, kas ir draudzīga arī ģimenēm ar bērniem - ļoti gardi (jau 10 gadus braucam, bet ēdienu kvalitāte nav pievīlusi mūsu izlepušās garšas kārpiņas), saprātīgas cenas un liela ēdienu izvēle ar bērnu Menu, netālu no Rīgas centra (~20min ar auto), bērnu stūrītis un ārā bērnu šūpoles.

  AtbildētDzēst