otrdiena, 2011. gada 5. jūlijs

Sievietes un meitenes paceļam karogus! / *Women and girls raise our flags!


Librairie des femmes ir grāmatnīca, kas veltīta tikai un vienīgi sievietēm - grāmatas par sieviešu psiholoģiju, biogrāfiski darbi, autores pārsvarā arī ir sievietes, taču interjers - askētisks, es teiktu - pat vīrišķīgs. Tā atrodas manā mīlākajā Parīzes rajonā (6tajā) uz kādas šķērsielas 33 rue Jacob. Librairie des femmes 1974. gadā dibinājusi izteikta feministe Antoinette Fouque. Viņa sarakstījusi vairākas grāmatas un iestājas par sieviešu tiesībām. Grāmatnīca mani pārsteidza ne tikai ar atmosfēru, bet arī ar mazu grāmatu stūrīti bērniem, kur visas grāmatas sarakstījušas sievietes. Ja franču valoda jums nav sveša un uz brīdi vēlaties nokļūt "stipro" sieviešu pasaulē, noteikti iegiezieties rue Jacob.

*Librairie des Femmes is a bookstore devoted exclusively to women - books on women psychology, biographical works, the authors are mainly women, but the interior - quite ascetic, I would say - even masculine. It is located in my favorite area of ​​Paris (6th quarter) on a side street 33 rue Jacob. Librairie des Femmes was founded in 1974 by Antoinette Fouque, who is a true a feminist. She wrote several books and stands for women rights. The bookstore surprised me with a small corner for children, where all the books are written and edited by women. If the French language is familiar to you and for a moment you want to be a part of "strong" women world, certainly visit rue Jacob.
3 komentāri:

  1. 6tais arr. man arī ir mīļākais. (: Par šo vietu nezināju, noteikti aiziešu. Paldies!
    /Elizabete

    AtbildētDzēst
  2. Parīzē neesmu bijusi, bet ja jau par sievietēm, tad iesaku apskatīties Feminist Frequency youtube kanālu http://www.youtube.com/user/feministfrequency ->tur ir ļoti moderns feministisks skatījums uz mūsdienu popkultūru.

    AtbildētDzēst