piektdiena, 2011. gada 29. jūlijs

Andrej, daudz laimes dzimšanas dienā! / *Happy birthday, Andrey!


 Šodien manam mazajam puisītim Andrejam paliek 1 gadiņš. Atceros pirms gada bija lietains rīts, uzvilku savas iemīļotākās (pelēkās krāsas) drēbes un devos uz slimnīcu. Patīkams satraukums, sāpes, kas aizmirstas, jo laimes sajūta ir TIK liela. Tagad pāršķirstot fotogrāfijas, kas tapušas gada laikā redzu cik labi, ka nu esam 4 - Andrejs, Maija, Māris un es.

*Today my little boy Andrey is becoming 1. Remember a year ago it was a rainy morning, I dressed in my favorite (gray color) clothes and drove to the hospital. Excited, feeling pain, that gets out of mind quite quickly, as the happiness is SO great. Now, when looking at the photos made during the year, I see how good it is that there are 4 of us - Andrey, Maya, Maris and me.

Tieši pirms mēneša savu 70. gadu jubileju nosvinēja vectētiņš Beris (īstajā vārdā Juris) un tajā dienā es viņam uzdevu dažus jautājumus par bērnību un ne tikai...

*Exactly month ago my grandfather Beris (Juris in real name) celebrated his 70ies birthday and at that day I asked him some questions about childhood and not only...

Bera dzimšanas diena 29. jūnijā. / Grand dad's birtday 29th June.

1. Spilgtākā bērnības atmiņa.
Pirmo teikumu smejoties iestarpina omīte :"Es Tev varu palīdzēt atcerēties." 
Tas bija sen sen, kad ar māsiņu spēlējāmies pie baznīcas ziedošā pļavā. Atminos, ka bija arī mamma, un atmosfēra bija tik mīļa... Šo epizodi dažkārt redzu arī sapnī.

2. Iedomājies, ka Tev tagad  ir 5, nevis 70 gadi. Ko Tu gribi saņemt dāvanā dzimšanas dienā?
Es Tev pateikšu, kas man patika, kad biju 5 gadus vecs - lieli suņi! Lieli spēcīgi suņi. Es tam sunim blakus gāju, kā mans tēvs zirgam, un tad es jutos liels. Bet man neviens nekad suni tā arī nav uzdāvinājis.

3.Kas Tu gribēji būt, kad biji maziņš?
Nu noteikti lidotājs! Kad augu, bija kara laiks. Pāri Dzegužkalnam, kur dzīvoju, lidoja pāri lidmašinas, kurām aizmugurē bija piestiprinātas garas "desas". Vienmēr gaidīju, kad kāds notrieks tās desas, bet tā arī nesagaidīju.

4. Kā ir būt 70. gadus jaunam? Vai vari nodot šīs sajūtas saviem mazbērniem?
 Es varu teikt, ka šajā brīdī man ir vislielākā brīvības sajūta. Sajūta kā bērnībā, kad esi pats ar sevi, tikai atšķirība tā, ka neviens nav jāklausa. Esi pats sev vecāks, bērns un saimnieks.

5. Ko Tu darīsi rīt?Te atkal omīte man ausī iečukst: "Nožēlos, ka dzimšanas diena jau nosvinēta."
Izgulēšos. Piecelšos un uzvārīšu Zaigai (manai omītei) ļoti garšīgu auzu pārslu putriņu.


ENGLISH VERSION


1. Most vivid childhood memory. 
The first sentence is inserted by a laughing grandma: "I can help you to remember." 
It was a long long time ago, when me and sister were playing near a church in a blooming meadow. Remember that there was also my mother, and the atmosphere was so lovely ... I see this situation in my dreams sometimes.

2. Imagine you are 5 now, not 70. What do you wish for your birthday?
I'll tell you what I liked when I was 5 - big dogs! Big, powerful dogs! I was walking with the big dog, as my dad with a horse, and then I felt very grown up. But nobody has ever presented me a dog.

3. What was your dream profession, when you were little?
Aviator, of course! There was war, when I was little. Airplanes with long "sausages" were flying over the place were I lived. I used to stare and wait till the "sausages" were beaten, but it never happened.

4. How does it feel to be 70 years young? Can you tell your grandchildren?
I can tell you, that at this moment I have the feeling of freedom. Similar as in childhood, when you are on your own, but with a slight difference, that you don't have to obey. You are a parent, kid and a master to yourself.

5. What are your plans for tomorrow?
Grandma whispers in my ear: "Will be sad that the birtday paty is already over."
Will have a good sleep. Wake up and prepare a tasty porridge for Zaiga (my grandma).

6 komentāri:

 1. Mīļi :)
  Daudz laimes dzimšanas dienā Andrejam. Lai jums jaukas brīvdienas!

  AtbildētDzēst
 2. Apburoši mīļa intervija - novēlu labu veselību un mīļus vecākus Tavam dēliņam, kā arī daudz skaistu vasaru (un varbūt arī suni...) Tavam vectētiņam :)))

  AtbildētDzēst
 3. Paldies liels! Dzimšanas diena aizvadīta godam.

  AtbildētDzēst
 4. Novēloti sveicieni:) burvīiigs mazulis:)...kaut ko tādu redzot, man vienmēr sagribas vēl vienu mazuli:D
  Iveta no wonderosa.net

  AtbildētDzēst
 5. Intervija tiešām mīlestības pielieta!
  Sveicieni lielajam un mazajam jubilāram!

  AtbildētDzēst
 6. Katras mammas bērna jubileja ir tik liels notikums un kur nu vēl pats pirmais - tas ir tik skaists piedzīvojums.. Jaukus un mīlestības pilnus arī nākamos gadus!
  Lasot interviju ar Tavu vectētiņu, aizdomājos, kādas būtu mana tēva atbildes šajā vecumā un kādas manas.. ko mēs katrs gribēsim vai vēlēsimies atcerēties tik cienījamā vecumā.. ir ko padomāt..
  Sumināts arī no manas puses Tavs vectēvs tik cienijamā jubilejā!

  AtbildētDzēst