sestdiena, 2011. gada 14. maijs

Spēļu laukumi. / *Playgrounds.Reiz jau rakstīju, cik ļoti es priecātos, ja ainavu arhitekti (vai kā nu viņus dēvē) pievērstu lielāku uzmanību bērnu spēļu laukumiem. Šobrīd Rīgā ir tāda situācija, ka viss ir viens - neatkarīgi, atrodies Purvciemā, Centrā vai Zolitūdē (Mežparkā gan ir viens labs piemērs). Protams, esmu pateicīga, ka cilvēki rūpējas par to, lai bērniem būtu kur izšūpties, izgriezties karuselī un nošļūkt pa slidkalniņu, bet vai tomēr estētiskajam baudījumam nav nekādas nozīmes? Ielūkojos vienā vērtīgā blogā, kur atradu vairākus lieliskus piemērus, lai rotaļāšanās kļūtu interesanta un piedzīvojumiem bagāta.

*I once wrote, how happy I would be if landscape architects (or how they are called) would pay attention to kid's playgrounds. At the moment there is a situation in Riga, that no matter where you are, all look the same (there is one exception in Mezaparks). Of course, I thank everybody for taking care of our kids and creating a place where to swing, go in roundabouts or slide, but still, I wonder if the aesthetic aspect makes any sense? I sneaked in one valuable blog, where I found some really good examples, so that playing becomes interesting and adventurous.

Bērnudārzs Ļubļanā, Slovēnijā. / *Kindergarten in Ljubljana, Slovenia.

Arhitekts Jure Kotnik.

Rotaļu laukums, Vācija. / *Playground, Germany.

Rotaļu laukuma dizaineri Richter Spielgerate.

Sapņu šūpoles Peru. / *Dream swings in Peru.

Spāņu uzņēmums, kas specializējas uz nolietotu lietu otrreizēju pārstrādi.


Pirmskolas mācību iestāde Jokohama, Japāna. / *Nursery school Yokohama City, Japan.

Dizaineru grupa Environmental design institute.

Gulivera spēļu laikums, Valensia, Spānija. / *Gulliver playground in Valencia, Spain.

Idejas autori  - arhitekts Rafael Rivera, mākslinieks Manolo Martin, dizaineris Sento.

Ja jums ir zināmi kādi labi piemēri - aicinu par tiem pastāstīt! / *If you know any good examples - please, share!

9 komentāri:

 1. eh, laikam jau RD taisa iepirkumu konkursu un vinnē tas kas vinnē, tāpēc tā ir;)

  AtbildētDzēst
 2. Cerams, ka pienāks brīdis, kad pievērsīs uzmanību arī talantīgiem latviešu arhitektiem un dizaineriem.

  AtbildētDzēst
 3. Es laikam neko nejēdzu no "estētiskā baudījuma", bet tas Gulivers izskatās drausmīgi... Tad jau arī šis varētu būt labs bērnu spēļlaukums: http://zinas.nra.lv/video/1162-liepaja-ir-iespeja-ielist-liela-prostata.htm

  AtbildētDzēst
 4. Ai, Santa - pie mums, es baidos, ir jāpriecājas par spēļu laukumu kā tādu un to, ka viņš ir uzstādīts. Nevis Purčika bērniem jāspēlējas ap mašīnām, kā bija manā bērnībā. Man ļoti patika Imagination Playground koncepts http://www.miomilo.lv/links/201103/spelulaukums.html Bet vispār man liekas, ka Grīziņkalns ir ok, tur tomēr ir lutausis :) un vienā no Ulmaņlaiku mājas sētām iekšienē tajā rajonā ir mini baseins ar roni

  AtbildētDzēst
 5. Man ļoti patīk anonīmais komentārs - asprātīgi jāatzīst!! :)

  Savukārt Lindai - tāpēc jau saku, ka priecājos par to, ka laukumi vispār ir - lai kādi tie arī nebūtu, tikai ideālā variantā redzētu arī kaut ko radošāku.

  AtbildētDzēst
 6. Vēl vairāk - man gribētos, lai arī citas jaunas lietas Rīgā izceltos ar radošumu un domu garu. Gribas redzēt elpu aizraujošas, modernas skulptūras, ēkas, sabiedriskā transporta pieturu noformējumu - īpašu, kas izceltu pilsētu citu Eiropas pilsētu vidū.
  Pirms pāris mēnešiem kaut kādas reklāmas kampaņas ietvaros pāris luksoforu stabi tika nokrāsoti rozā krāsā, un es padomāju, cik gan interesanti būtu, ja visā Rīgā tie būtu rozā.:))

  AtbildētDzēst
 7. Luuk, vieta Kijevaa:
  http://www.mykiev.info/ru/interesting-places/landscape-alley.html

  Maakslinieki par taapat vien izveidojushi jau veselu kompleksu, skveers leenaam paaraug parkaa ar no mozaiikam veidotaam skulptuuraam-parka ainavu priekshmetiem.
  Foto uznjemti labu laiku atpakalj, taadeelj nav redzams slidkalninju komplekss "Alise briinumzemee". Beerni no taa neatiet - slidkalninji no visaam puseem un dazhaados liimenjos iekljaujot sevii paziistamaakos pasakas teelus un motiivus.
  Viena no Kijevas vietaam, kur patiik atgriezties.

  LAURA

  AtbildētDzēst
 8. I take pleasure in, result in I found exactly what I used to be having a look for.

  You've ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  Also visit my homepage: logicaudio

  AtbildētDzēst