otrdiena, 2011. gada 3. maijs

Kartona laikmets. / *Cardboard era.


Nesen viesojoties žurnāla Mans Mazais redakcijā, manās rokās nonāca kartona saliekamais podiņš Pipin. Ieraudzīju un ļoti nopriecājos par dizainu, jo tā ir neliela kartona kārbiņa, kas ietilpst sieviešu rokassomā. Kad uzrunāju Pipin idejas autori Līgu Brasliņu, lūk ko viņa man pavēstīja:

"Podiņš radies manā ģimenē, kad pēc otrā mazuļa bija apnicis skraidīt pa krūmiem un pastāvīgi nervozēt, vai ārpus mājas atradīšu mazulim pietiekoši higiēnisku sabiedrisko tualeti. Pēcāk man šķita, ka tas nav godīgi, ka 21. gadsimtā nav izgudrots pietiekoši mazs (lai ietilptu rokassomā) saliekams podiņš jaunajām māmiņām, kuru mazuļi vairs nelieto autiņbiksītes. Nolēmu, ja tāda nav - tad izdomāšu. Pusotru gadu kopā ar konstruktoriem meklējām ideju, līdz atradām daudz vienkāršāku nekā sākumā likās. Iedevām pamēģināt draugiem - viņiem iepatikās, bet vēlāk nāca arī finansiālais atbalsts."

Šis kārtējo reizi ir viens no tiem veiksmes stāstiem, kad bērnu piedzimšana raisa radošo domāšanu un liek sievietēm mobilizēt visus spēkus, lai radītu kaut ko tik konkurētspējīgu, ka podiņi Pipin, kuri jau tiek eksportēti uz Ameriku.*Recently visiting office of magazine Mans Mazais, I got a folding cardboard potty Pipin. I really enjoyed the design, as it is a small cardboard box, that fits in woman's handbag. When I talked to the author of idea Liga Braslina, look what she told me:

"The potty was born in my family, after the second kid, when I was fed up with running round the bushes or looking for a normal quality public wc. After, I thought, it was not fare that no one in 21st century had invented a small (fit in nursery bag) folding potty for kids not using diapers any more. Decided, if there is none - there will be one! One and a half years I spent with constructors thinking of the right potty, and finally we had an idea, which was more simple than we thought at the beginning. We gave the new product to our friends to try it out - they liked, but after a financial support followed."

Once again this is one of those lucky stories, when birth of children develop our creative thinking, and make the women produce something really competitive as potty Pipin, which is already exported to America.

Latvijā podiņu iespējams iegādāties veikalā Prisma un Seko Eko.2 komentāri:

  1. Jau kādu laiku iepriekš par šo "kastīti" biju dzirdējusi, un prieks, ka tā meklē un atrod savu vietu tirgū. Labi, ka labas idejas "aiziet" :) !!!

    AtbildētDzēst
  2. vow... tā tik ir ideja. kur es biju agrāk? iepirkšu vairumā. podiņš atrisina milzu problēmu, jo izejot ar 3 bērniem ārpus mājas, principā tas vien jādara kā jameklē nehigiēniskās sabiedriskās tualetes. paldies par info, Santa!

    AtbildētDzēst