otrdiena, 2011. gada 12. aprīlis

Elizabete - pagājušā gadsimta vērtību sargātāja. / *Elisabeth - guardian of values of the last century.Tā kā nupat esmu atgriezusies no Parīzes, savu pirmo reportāžas ziņu vēlējos sākt ar interviju. Dažus mēnešus atpakaļ gribēju pastāstīt jums par Ivoy Paris - franču bērnu modes zīmolu, kas specializējas uz pagājušā gadsimta kostīmiem, taču tad nolēmu doties uz Parīzi un intervēt dizaineri klātienē. Radošā personība ir Elisabeth de la Poype, kas apģērbu šūšanai pievērsusies jau kopš bērnības, vērojot mammas darbošanos ar audumiem un šujmašīnu. Šobrīd Elizabete daļu sava laika pavada Marakešā, kas ir bijusī Marokas galvaspilsēta. Viņa tāpat kā reiz Īvs San Lorāns iedvesmu gūst no āfrikāņu dzīvesstila, rakstiem un kultūras. Šobrīd Elizabetes ambiciozākais mērķis ir iekļūšana prestižajā Harrods veikalu tīklā, ar kuru jau uzsāktas pārrunas. Ticu, ka viņai tas izdosies, jo aiz vizuālā trausluma slēpjas gribasspēks un radošs gars.

*As I have just returned from Paris, my first report I wanted to start with an interview. A few months ago, I wanted to tell you about Ivoy Paris - French children wear brand, specializing on costumes from the previous centuries, but then I decided to go to Paris and make the interview in person. The creative personality is Elisabeth de la Poype, who started sewing since she was a child and watched her mom work with wonderful fabrics and sewing machine. Now Elisabeth spends a lot of her time in Marrakesh, which is the previous capital city of Morocco. The same as Yves Saint Laurent, she gets inspiration from the African lifestyle,culture and patterns. Now, the most ambitious aim of Elisabeth is to get her costumes in the prestigious Harrods chain stores, with whom she already is negotiating. I really believe in her as behind the tiny visual silhouette, is hidden a huge will power and creative soul.Kad dodies gulēt, par ko Tu sapņo?
Es sapņoju par kādu skaistu vietu pie jūras. Sapņoju par jaukām kleitām no brīnišķīgiem audumiem. Piemēram, vakardien domāju par kleitu, kas mugurā Skārletai no Vējiem līdzi.

*When you go to sleep, what do you dream of?
I dream of nice place around the sea. I dream of pretty dresses of nice fabrics. For example yesterday, I was thinking about the dress of Scarlett from Gone with the Wind.


Elizabetes mammas veidoti matu lociņi. / *Head bands made by mother of Elisabeth.


Tava mīļākā princese no bērnu dienām?!
Man patika Daiļais princis no grāmatas Histoire de la princesse Rosette, ko sarakstījusi grāfiene de Segūra.

*Your favorite childhood princess?!
Prince Charming from Histoire de la princesse Rosette by countess de Segur.

Kleitas ir roku darbs. Vienas kleitas radīšanai nepieciešama vismaz viena diena. / *Dresses are handmade. To create one dress more than one day is needed.


Austroungārijas imperatora Franča Jozefa kostīms. / *Costume of emperor of Austria Franz Joseph.


3 Tavas iecienītākās dziesmas?!
Šopēna Valsis op. 69
Kaķuša. Krievu mūzika.
Soleil. Dalida.

*3 songs you love?!
Chopin Waltz Op. 69.
Katyusha. Russian music.
Soleil. Dalida.
Vēsturisks varonis, kuru Tu gribētu satikt?
Marķīzi de Pompadūru, Luija XV mīļāko.


*A historic character you would like to meet?
The Marquise de Pompadour, lover of Louis XV.

Elizabete ar savu mīļāko kleitu. / *Elisabeth with her favorite dress.


Grāmatas iedvesmai. / *Books for inspiration.
Uzzīmē, lūdzu feju burvju nūjiņu?! / *Draw a magic fairy wand!Elizabetes oriģinālatbildes. / *Elisabeth's original answers.

Elizabetes jaunā kolekcija. / *New collection by Elisabeth.


8 komentāri:

 1. Tik smalki un skaisti...tiešām sajūta kā citā gadsimtā!

  AtbildētDzēst
 2. Šī intervija domāta bērniem vai pieaugušajiem?

  AtbildētDzēst
 3. Intervija domāta pieaugušajiem, taču 5 jautājumu intervijas pārsvarā ir ar nenopietnu saturu... :)

  AtbildētDzēst
 4. Super ideja atvest no Parīzes šo interviju!

  AtbildētDzēst
 5. Starp citu, ja ir interese par vēsturiskiem kostīmiem, tad tagad ir atvērta karogu darbnīca un viduslaiku lietu veikals, kas piedāvā arī darbnīcas bērniem (tas gan nav gluži tas, kas Luija XIV galms, but still)http://www.rigahistory.lv/lv/medieval-shop

  AtbildētDzēst
 6. I study the evaluate on many websites and was afraid to move.
  Then I talked to the loan agent at cash retailer and informed them
  about what I read, and how would I be assured
  that this kind of matters is not going to take place to me.

  His solution was "we closed over 24,000 loans last year, and we had difficulty with 28, that's not a lot and we're operating tough to reduced that number".

  He gave me bunch of payday loan on benefits PR lectures and convinced me that I'd be generating an excellent move with them.

  AtbildētDzēst