sestdiena, 2011. gada 12. marts

Ceļotāju klubs. / *Traveller's club.Tā kā pēc dažām nedēļām dodos uz Parīzi nenoliegšu, ka esmu jau prātā sakravājusi koferi un ielikusi tajā vismaz divas platmales, fēnu, mētelīti, kas vēl jāuzšuj un fotoaparātu ar uzlādētu bateriju. Neskatoties uz to, ka šī nedēļa ir bijusi kultūras notikumiem pārbagāta, tomēr Parīzes smarža mani jau vilina un esmu sākusi kalt ceļa plānus. Gribēju šajā iknedēļas slejā padalīties ar plānošanas procesu:

1. Apmešanās vieta. Parīze nav nekāda lētā pilsēta un jau laikus ar draudzeni izlēmām, ka ja nevaram atļauties 4-5 zvaigžņu viesnīcu pilsētas centrā, tad labāk meklēsim īres dzīvokli. Tas ir ļoti labs veids kā par pieņemamu cenu dzīvot pašā Parīzes sirdī. Varētu teikt, ka meklējumos mums veicās un lai uz nedēļu noīrētu kādu franču dzīvoklīti ir nepieciešami vidēji 300-400 eiro. Visi, kas vēlas apmesties autentiskā vidē aicināti apmeklēt mājaslapu Homelidays.

2. Mūzika. Dienā, kad iebrauksim Parīzē dosimies apmeklēt jauno talantu Zaz, kas ir uzlēcoša zvaigzne ar ļoti līdzīgu balsi kā Edītei Pjafai. Savu pirmo albumu izdevusi tikai pagājušajā gadā, taču koncertzālēs vietas tiek izķertas pirmajās dienās.

3.Muzeji. Esmu apņēmusies neiet uz Luvru, tā vietā izvēloties Pompidū un Palais de Tokyo. Tas tādēļ, ka 4 dienas ir pārāk maz lai vienu no tām pavadītu garā rindā. Otrkārt - es mīlu mūsdienu mākslu.

4.Tirgi. Noteikti apmeklēšu blusu tirgu Porte de Clignancourt, kas ir senākais antikvāro lietu tirgus Parīzē. Katru nedēļas nogali to apmeklē aptuveni 120 - 180 tūkstoši cilvēku.Tāpat centīšos aizstaigāt līdz Marche des Enfants Rouges, kas tiek uzskatīts par vecāko pārtikas preču tirgu Parīzē un ir lieliska pusdienu vieta. Tirgi ir neatņemama manu ceļojumu satāvdaļa, jo tur apgrozās ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji. Šajā ziņā mana skaistākā pieredze bijusi Barselonā, kur ir vienreizīgs tirgus kolorīts un neparasti cilvēki.

5. Kafejnīcas. Parīze nav iedomājama bez pankūkām un macarons. Pankūku vietu meklēšu pa ceļam, taču pēc macarons iešu uz smalkāko Parīzes konditoreju Patisserie Arnaud Delmontel.

6. Grāmatnīcas. Esmu liels grāmatu fans, tādēļ bez vietējām grāmatnīcām neiztikt. Ļoti uzrunāja Librairie des Femmes, kur pārdod grāmatas sievietēm, kuras sarakstījušas sievietes. Adrese: 35 rue Jacob, Paris.

7. Vintage veikali. Kur nu bez tiem?! Free P'Star - apģērbi sākot no 3 Eiro. Vintage Desir - 70. un 80. gadu apģērbi. Mamz' Elle Swing - 1900. - 1980. gadu mode. Qudam de Revel - zīmoli, zīmoli, zīmoli.

Pirms došanās uz Parīzi noteikti noskatīšos kādu no filmām, kurās darbība risinās tieši šajā pilsētā - The Dreamers, The truth about Charlie, Charade, Chacun chercher son chat, An American in Paris, Amelie, Last tango in Paris.

P.S. Ja Jums ir kādi ieteikumi par Parīzi - dalieties komentāru sadaļā. / *P.S. If you have any advice according Paris - please, share.

 IN & OUT sērija

OUT.

IN.

IN.Šīs nedēļas iespaidi un iedvesmas avoti / *This week's inspirations:

- Kenzas blogs. / *Kenza's blog.

- kulīte un soma un grāmatiņas. / *sack and bag and books.

- skaista dāma gados. Žaklīnas Kenedijas māsa Lee Radziwill. / *beautiful lady. The sister of Jacqueline Kennedy -Lee Radziwill.

- dažādās zeķes. / *different socks.

- sātans Pradas brunčos. / *devil wears Prada.

4 komentāri:

 1. Luvrai pašai ar dienu vien ir par maz:))
  Bet es ieteiktu smaržu muzeju, tur var arī iegādāties parfīmu:)Diemžēl, nepateikšu precīzi atrašanās vietu, tā kā daudz gadu jau paskrējis.

  AtbildētDzēst
 2. obligāti apmeklē zivju restorānu, ir viens ļoti labs blakus Galeries Lafayette(no viesnīcas ieejas, pa labi tieši uz stūra), tur ir viss - gan labākās jūras veltes,gan atmosfēra! uzskatu par savu pienākumu:)), esot Parīzē tur pavakariņot:))

  AtbildētDzēst
 3. Vari aplūkot sev interesējošās vietas jau tepat mājās - skaisti! Interactive virtual tour of the most beautiful monuments of Paris: http://bit.ly/bznWIY. Nora

  AtbildētDzēst