pirmdiena, 2011. gada 28. marts

Berimora kino programma. (Papildināts.)

Rīgas Starptautiskais Bērnu filmu festivāls "Berimors" norisināsies no 8. līdz 14. aprīlim Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Ventspilī. Festivāla biļetes un abonementus var iegādāties visās Biļešu Servisa kasēs, mājaslapā www.bilesuserviss.lv, kino Rīga un K-Suns. Biļešu cena 1,50 Ls.

KARLA UN KATRĪNE
Dānija, 2009, 83minKarla vienmēr vēlējusies kļūt par Katrīnes labāko draudzeni, tāpēc vasaras sākumā aicina klasesbiedreni pavadīt brīvdienas kopā. Viss būtu labi, tomēr laukos meitenes iepazīstas ar kaimiņu zēnu Jonasu, kuram draud lielas nepatikšanas. Pēkšņi Karla aizmirst par draudzeni un labprātāk pavada laiku ar Jonasu. Tomēr, lai glābtu Jonasu un noķertu zagļus, meitenēm jāsadarbojas.

KĀ LUPATIŅI MAZGĀJĀS
Latvija, 2011, 7minLupatiņi - Cimdiņš, Zeķīte, Lakatiņš un Spilventiņš - dodas mazgāties un iepazīstas ar vannas istabas briesmoni - Ūdentiņu - un sacer Kaķim dziesmu par mazgāšanos.KĀ TEV KLĀJAS, RŪDOLF MING?
Latvija, 2010, 62min13 gadus vecais Rūdolfs ir gluži apsēsts ar zīmētu filmu veidošanu. Viņš ir daudzpusīgs zēns, kurš aizraujas, piemēram ar lamatu konstruēšanu un krāj filmu plakātus. Dokumentālā filma atklāj sarežģīto konfliktu, kas rodas starp bērna bagātīgās fantāzijas pasauli un noteikumiem, kurus pieņem sabiedrība.
KROKODILI
Vācija, 2009, 92minDesmitgadīgo Hannesu viņa māte audzina viena pati. Zēna lielākais sapnis ir kļūt par apkaimes foršākā grupējuma - Krokodila bandas - biedrru, taču, lai viņu tajā pieņemtu, ir jāiztur pārbaudījums. Kaut kas noiet greizi, un Hanness nonāk briesmās. Pēdējā brīdī Hannesu izglābj Kajs - zēns riteņkrēslā, kuru visi citi bērni apsmej, jo viņš ne no viena nevar aizmukt. Kādu nakti Kajs kļūst par laupīšanas aculiecinieku, un beidzot Krokodilu banda par viņu ieinteresējas. Drīz vien atjautīgais un drosmīgais Krokodilu grupējums sāk dzīt pavisam īstas laupītāju bandas pēdas.
MANS DRAUGS ZARIŅŠ
Norvēģija, 2009, 75minZariņš ir iedomu draugs, kas nāk ar tevi spēlēties tad, kad pēkšņi esi palicis viens pats. Ja tev nav rotaļu biedru un vecāki domā tikai par nenomaksātiem rēķiniem un brūkošu jumtu, tas ir īsts dārgums, ko nevar tāpat vien atstāt iekuriem sagādātu žagaru kaudzē. Jā, Zariņš nav nekāds parastais zars vai paegle.
PASAKA PAR DIVIEM ODIEM
Dānija, 2007, 79minDagmāra ir dejojošu odu jaunkundze, kurai ļoti patīk Egons. Taču ods Egons ir pārņemts ar savu divriteni un ātruma rekordu uzstādīšanu, un visvairāk par visu vēlas apceļot pasauli. Kā lai uzzina vai viņu draudzība irr stiprāka par visu? kad skudru pasaulē sākas skarbas cīņas, arī abi odi tiek ierauti spilgtā un trokšņainā notikumu virpulī...
ZĪĻUKS
Latvija, 2010, 10minVai esi kādreiz no ozolzīlēm taisījis cilvēciņus un dažādas dzīvas radībiņas? Maza meitenīte izgatavojusi no rudens veltēm dažādas figūriņas. Viena no tām - zīļu puika - nejauši pazūd pļavā. Zīļuks grib iepazīt pasauli, kurā nokļuvis, bet vispirms jāiemācās staigāt. Meklējot savu pazudušo cepuri viņš nokļūst kukaiņu Stiebru ciemā, kur viņu sagaida raibi piedzīvojumi.KOMĒTA NĀK
Somija, 2010, 75minKādu dienu trollītis Mumins pamana, ka viss ir kļuvis pelēks - debesis, upe, koki, zeme un pat Muminu māja. Komēta nāk! Un Profesors saka, ka tā sasniegs zemi pēc četrām dienām, četrām stundām, četrām minūtēm un 44 sekundēm. Varbūt 4 sekundes vēlāk. Ko nu darīt? Ilgi gaidītā Muminu  piedzīvojumu ekranizācija, kurai dziesmu uzrakstījusi slavenā īslandiešu dziedātāja Bjorka, ir klāt!
JAUNGADA STĀSTS
Gruzija, 2010, 80minPirmā gruzīnu 3D animācijas filma - tumšo un gaišo spēku cīņa uz lielā ekrāna. Stāstā satiekas pagātnes un tagadnes notikumi; sirmā senatnē šķind šķēpi, lūzt zobeni un pland apmetņi, bet tuvā nākotnē bērniem ir neparastas elektroniskās spēles, un modernas lauku vecmamiņas iet slaukt lidojošas govis.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru