svētdiena, 2010. gada 19. decembris

Home made with love. Laima Bikše.


Laima ir māksliniece un bērnu grāmatiņas Esi mans draugs autore. Ar Laimu iepazinos kādā izstādē, kur uzrunāju viņu citas grāmatas sakarā. Savukārt vēlāk aicināju viņu pie sevis ciemos uz tēju... mūsu saruna sākās ar Laimas stāstu par kādu skaistu, bet pamestu baznīcu. Un tā mēs runājam par mākslu, kopā mulstam un smejamies un viena otru apbrīnojam. Viņa ir viens no tiem cilvēkiem, kas spējuši sevī saglabāt tādu naivu bērnišķīgumu. Un es to tik ļoti novērtēju.

Ko Tev nozīmē Ziemassvētki?
Vispriecīgākie Ziemassvētki bija manā bērnībā, tad manu bērnu bērnībā. Patīk, ka bērni māk tā negausīgi un egoistiski saņemt dāvanas. Pieaugušajiem tomēr Ziemassvētki ir vairāk domas par citiem, par sevi. Vienmēr cenšos atcerēties, satikt visus labos cilvēkus bez kuriem mana dzīve būtu daudz skumjāka.


Mīļākā Ziemassvētku filma?!
Pagājušajā gadā droši vien Love actually. Bet viss mainās...


Dziesma, kas nāk prātā iedomājoties par Ziemassvētkiem?!
Diemžēl reklāmas bizness vienmēr okupē skaistās dziesmas. Patīk svētkos pēc vakariņām vienkārši padziedāt ģimenes lokā kādu saldsērīgu dziesmiņu.


Svētku ēdiens. Ko liksi galdā, vai kas ir Tavs iecienītākais Ziemassvētku ēdiens?
Sekojot bērnības visjaukākajām atmiņām, vienmēr cenšos atdarināt vecmāmiņas ēdienus (kotletītes, kāposti utt...). Vienīgais, kas mani izsitis no sliedēm ir mans mīļais dēls, kas kļuvis par absolūtu veģetārieti.


Ko Tu  gribētu saņemt no Salatēta?
Kad Tu tā jautā, pēkšņi sagribējās uzrakstīt veselu sarakstu ar tiešām reālām lietām, kā mani bērni to darīja, kad bija maziņi. Bet droši vien jāvēlas miers visā pasaulē, ko arī no sirds vēlos.


Iesaki Ziemassvētku dāvanu - VIŅAI, VIŅAM un BĒRNIEM?!
Bērniem jādāvina tas, ko viņi vēlas. Tāpat arī lielajiem. Bērniem iesaku, protams, Dīvāniņš saulrietā jaukās lietas. Patiesībā novēlu visiem būt tik laimīgiem, lai nebūtu vajadzīgas nekādas dāvanas.


Laimas sarakstītā un ilustrētā grāmatiņa.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru